تقدیر از فعالیت های دلسوزانه وزارت بهداشت و کادر درمان

تقدیر از فعالیت های دلسوزانه وزارت بهداشت و کادر درمان


مجاهدت های شما و همکارانتان در تاریخ خواهد ماند و این برگ افتخاری برای همه شما در صحنه مقابله با این ویروس شوم است‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار وزیر بهداشت با تقدیر از فعالیت های دلسوزانه ایشان در زمینه مقابله با کرونا فرمودند: هر کسی جای شما بود در هنگام مواجهه با کرونا شاید از زیر بار مسؤولیت شانه خالی می کرد، اما شما بحمدلله ایستادید و مقاومت کردید و امروز آمار مرگ و میر در اثر این دلسوزی های مخلصانه و تلاش کادر درمانی و نهاد های مرتبط کاهش یافته است.

معظم له با بیان اینکه رعایت موازین و اصول بهداشتی از دیدگاه شرع مقدس امری واجب و لازم است، اظهار داشتند: برخی هشدارها را جدی نمی گیرند؛ اگر همه مردم عزیز همکاری کنند همین مقدار ابتلا هم از بین خواهد رفت.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی خاطرنشان کردند: امروز در شرایط سخت تحریم قرار داریم و فعالیت های وزارت بهداشت و درمان به نوعی معجزه است؛ و آمار مرگ و میر و ابتلا به کرونا پایین آمده، اما به شرط این که مردم توصیه ها را جدی بگیرند.

ایشان با بیان اینکه در جهت کنترل بیماری کرونا از هیچ کاری دریغ نکرده ایم، تأکید کردند: به عنوان مثال وجود فاصله در نماز جماعت از نظر شرعی درست نیست، اما امروز بخاطر ضرورتی که وجود دارد، نماز جماعت ها را با فاصله اجتماعی برگزار می کنیم و این را به مردم نیز اعلام کرده ایم.

معظم له تبلیغات گسترده و هجمه های سنگین رسانه ای دشمن علیه ایران را مورد توجه قرار داده و بیان کردند: امروز کنترل و مدیریت کرونا به نوعی آبروی جمهوری اسلامی محسوب می شود و این در حالی است که آمریکا و انگلیس و فرانسه در آتش این ویروس در حال سوختن هستند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه مسؤولان وزارت بهداشت باید یک اطلاع رسانی و خبررسانی دقیق از فعالیت های خود داشته باشند تا تبلیغات رسانه ای دشمن خنثی شود، فرمودند: دشمن در مقابل اطلاع رسانی از طریق مجاری صحیح خلع ید می شود.

ایشان خطاب به وزیر بهداشت گفتند: مجاهدت های شما و همکارانتان در تاریخ خواهد ماند و این برگ افتخاری برای همه شما در صحنه مقابله با این ویروس شوم است.

captcha