بیانیه حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (دامت برکاته) دربارۀ مشکلات مهم سیل اهواز

بیانیه حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (دامت برکاته) دربارۀ مشکلات مهم سیل اهواز


استان خوزستان از بهترین استان های کشور و مردم آن از بهترین هموطنان ما هستند. آنها بسیار خونگرم و مهربان و مجاهدند و شهیدان فراوانی که در جنگ تحمیلی نثار کشور و نظام کردند بهترین دلیل بر علاقۀ آنها به نظام و کشور است‌

بسم الله الرحمن الرحیم

استان خوزستان از بهترین استان های کشور و مردم آن از بهترین هموطنان ما هستند. آنها بسیار خونگرم و مهربان و مجاهدند و شهیدان فراوانی که در جنگ تحمیلی نثار کشور و نظام کردند بهترین دلیل بر علاقۀ آنها به نظام و کشور است.

به همین دلیل سیل اخیر که مشکلات فراوانی برای این عزیزان فراهم ساخته برای ما بسیار دردناک است. بارها گفته ایم مشکلات سیل اخیر در همۀ نقاط کشور از جمله خوزستان بدون همکاری عموم مردم و حتی ایرانیانی که در خارج زندگی می کنند میسر نیست، هرچند خدمات دولت و سپاه و ارتش جمهوری اسلامی و سایر نهادها بسیار با ارزش بوده است.

اینجانب ضمن کمک ناچیزی در دو مرحله سیصد و پنجاه میلیون تومان از طریق هلال احمر و کمیته امداد به این برنامه کمک کردم و اکنون تصمیم بر این شد جمعی از فضلای جوان حوزه (در مرحلۀ اول حدود 50 نفر) که در مؤسسۀ دارالاعلام لمدرسه اهل البیت (علیهم السلام) همکاری دارند با امکاناتی به خوزستان بفرستیم تا به یاری هموطنان خوزستانی خود بشتابند و مخصوصاً به مسائل فرهنگی آنها نیز اهمیت فراوان بدهند و تا آنجا که در توان دارند در این راه بکوشند و از آلام مردم عزیز خوزستان بکاهند.

توفیق همگان را در خدمت رسانی به همۀ سیل زدگان از خداوند متعال مؤکداً تقاضا دارم.

98/01/22

در پی پیگیری های شخص معظم له جهت رفع دغدغه هموطنانی که دچار سیل شده اند، معاونین و مسئولین مؤسسه دارالإعلام با حضور در مناطق سیل زده ضمن بررسی میدانی آن مناطق با برخی مسئولین و علمای منطقه دیدار و گفتگو کردند.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد امام جمعه محترم اهواز ضمن تقدیر از مراجع عظام و نیز آیت الله العظمی مکارم شیرازی دامت برکاته نسبت به ایراد بیانیه و کمک های مالی و نیروی انسانی از روند کمک طلاب مؤسسه دارالإعلام به سیل زدگان نیز تشکر و قدردانی کردند.

ایشان همچنین پیشنهاد کردند مراجع عظام کمک های مالی خویش را به زمان برگشت مردم به خانه هایشان موکول کنند تا کمک های ایشان نیاز های اصلی مردم را تأمین کند.

ضمنا معاونین و مسؤلین مؤسسه با سردار نقدی معاون فرهنگی سپاه پاسداران و سرهنگ شیرک معاون قرارگاه حضرت ابوالفضل علیه السلام خوزستان دیدار کردند.

captcha