غرب زن را ابزاری برای مطامع دنیوی و هوسرانی خود قرار داده است

غرب زن را ابزاری برای مطامع دنیوی و هوسرانی خود قرار داده است


برخلاف آنچه امروز غربی ها ادعای دفاع از حقوق زنان می کنند، حقوق و حیثیت و حرمت زنان را در هم شکستند‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی امروز در مراسم سوگواری شهادت حضرت صدیقه طاهره(سلام الله علیها) که با حضور علما، اساتید، شخصیت ها و دیگر اقشار مردمی در مدرسه امام امیرالمؤمنین(علیه السلام) قم برگزار شد، به تبیین فضائل و مناقب این بانوی بزرگوار پرداخت.

ایشان با بیان این که توسل به حضرت زهرا(سلام الله علیها) مشکلات را حل می کند، اظهار داشتند: بویژه در زمانی که مشکلات داخلی و خارجی ما را احاطه کرده باید توسل ما به حضرت زهرا(سلام الله علیها) بیشتر باشد تا از عنایات آن حضرت و شفاعت ایشان در پیشگاه خدا مشکلات حل شود.

معظم له در ادامه، موضوع بیانات خود را به احیای شخصیت زن در اسلام اختصاص داده و فرمودند: برخلاف آنچه امروز غربی ها ادعای دفاع از حقوق زنان می کنند، حقوق و حیثیت و حرمت زنان را در هم شکستند.

ایشان با تاکید بر این که اگر بخواهیم یک جامعه فاسد را اصلاح کنند باید نظام ارزشی آن تغییر کند، تصریح کردند: بر اساس قرآن و آموزه های دینی ملاک برتری انسان ها تقوا است؛ نه زخارف دنیوی؛ آن گونه که جاهلیت عرب صدر اسلام ارزش را در زر و زیور و امثال آن می دانستند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی یادآورشدند: نظام ارزشی جامعه باید اصلاح شود تا مشکلات حل شود، اگر بخواهیم تنها ظاهر را اصلاح کنیم باطن اصلاح نخواهد شد.

ایشان با بیان این که از نظر اسلام شخصیت انسان به تقوا بستگی دارد و در این بین تفاوتی بین زن و مرد نیست، خاطرنشان کردند: از جمله برنامه هایی که پیامبر برای محکم تر کردن این نظام ارزشی قرار داد این بود که به دخترش حضرت زهرا(سلام الله علیها) فوق العاده اهمیت داد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی افزودند: این توجه پیامبر اسلام به دختر بزرگوارشان، علاوه بر اثبات مقام و جایگاهی که حضرت زهرا(سلام الله علیها) داشت، به جامعه آن زمان نشان داد دخترانی که زنده به گور می شدند، چه ارج و قربی نزد حضرت رسول الله(صلّی الله علیه وآله وسلّم) دارند.

ایشان با استناد به برخی احادیث معتبر و موثق از منابع اهل سنت درباره فضیلت این بانوی بزرگوار، تاکید کردند: این احادیث نشان می دهد که اهل سنت هم به مقام و جایگاه رفیع و بی نظیر دختر بزرگوار حضرت رسول(صلّی الله علیه وآله وسلّم) اذعان داشته و حضرت زهرا(سلام الله علیها) را سیده نساءالعالمین می دانستند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بیان داشتند: پیامبر اسلام با کنار زدن رسوم و سنت های غلط و انحرافی جاهلیت عرب و حاکم نمودن نظام ارزشی مبتنی بر ارزش های ناب اسلامی، زن را صاحب شخصیت کردند.

ایشان افزودند: متاسفانه هنوز هم نظام جاهلی در برخی نقاط جهان اسلام حاکم است و دختران و زنان را از ارث محروم می کنند.

معظم له در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از نگاه ابزاری به زن در دنیای امروز، فرمودند: دنیای غرب گرچه در ظاهر دم از حقوق زنان می زنند، اما در عمل زن را ابزاری برای مطامع دنیوی و هوسرانی خود قرار داده اند. دنیای به ظاهر متمدن غرب کاری کرده که شخصیت زن در برهنگی، هوس بازی و مسائلی از این قبیل خلاصه شود.

ایشان اضافه کردند: در دنیای امروز و در کشور آمریکا همچنان نژاد پرستی موج می زند و سیاه پوستان در معرض فشارهای بسیاری هستند؛ اما در اسلام ملاک برتری تقوا و عمل صالح است و نژاد و قوم و قبیله معیار نیست.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در نتیجه گیری خود از این بحث، اظهار داشتند: احترام‌هایی که پیامبر(صلّی الله علیه وآله وسلّم) به حضرت زهرا(سلام الله علیها) می گذاشت بخشی از آن مربوط به مقام آن حضرت بود و بخش دیگری از آن نیز به خاطر احیای شخصیت زن در جامعه آن روز بود.

ایشان در پایان ضمن روضه خوانی در سوگ شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) فرمودند: باقی مانده‌های زمان جاهلیت بعد از رحلت حضرت رسول الله(صلّی الله علیه وآله وسلّم) جنایت های بسیاری درباره ایشان روا داشتند و ایشان را به شهادت رساندند.

captcha