نادیده گرفتن دستاوردهای حوزه بی انصافی است | حوزه خاستگاه انقلاب است

نادیده گرفتن دستاوردهای حوزه بی انصافی است | حوزه خاستگاه انقلاب است


تحصیل هزاران نفر از طلاب از صد کشور خارجی در حوزه علمیه قم نیز خدمت و دستاورد دیگری است که نباید از نظر دور داشت؛ حوزه این همه خدمت کرده و می کند، با این وجود عده ای چشم می بندند و درباره حوزه حرف های نادرستی می زنند‌

 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی امروز در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با تاکید بر لزوم تبیین خدمات و دستاوردهای حوزه به جامعه، خاطرنشان کردند: ما باید به هر شکل ممکن خدمات حوزه و روحانیت را تبیین کنیم تا مغرضان و بداندیشان حرف های دیگری نزنند؛ بیان کردن خدمات حوزه ریاکاری نیست.

ایشان با بیان این که یکی از محرومیت ها و مظلومیت های حوزه این است که خبر رسانی کامل و درستی ندارد، گفتند: قبل از انقلاب یک طلبه خواهر نداشتیم اما بعد از انقلاب اسلامی چه افزایش کمی و کیفی بوجود آمده، الان تعداد طلاب خواهر ما به 62 هزار نفر  رسیده است و پنجاه هزار نفر نیز فارغ التحصیل شده اند.

معظم له افزودند: تعداد اساتید مدارس علمیه خواهران 7300 نفر و تعداد رشته ها 180 رشته و شاخه است؛ در کنار مدارس علمیه خواهران، جامعه الزهرا نیز 16 هزار نفر طلبه خواهر دارد، اینها خدمت نیست؟! اینها تنها مربوط به حوزه خواهران است؛ حوزه های علمیه برادر که بماند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی نادیده گرفتن این همه دستاورد و خدمت را بی انصافی دانستند و تصریح کردند: حوزه های علمیه و روحانیت هر آدم با ایمان و مقید به اسلام تربیت کنند در حقیقت یک فرد انقلابی و علاقه مند به کشور تربیت کرده اند و محال است چنین فردی به کشور خیانت کند.

ایشان تاکید کردند: منفی بافان توجه کنند و ببینند حوزه چه کرده است، این همه دستاورد با این حجم از خدمات را نباید نادیده گرفت.

معظم له خواستار نامگذاری روزی به نام حوزه در تقویم رسمی کشور شدند و گفتند: هر یک از اقشار و اصناف در سال روزی و هفته ای دارند، چرا حوزه نباید چنین روز و هفته ای داشته باشد تا بتوانند خدمات و دستاوردهای فراوان و متعدد خود را معرفی کنند.

ایشان خاطرنشان کردند: تحصیل هزاران نفر از طلاب از صد کشور خارجی در حوزه علمیه قم نیز خدمت و دستاورد دیگری است که نباید از نظر دور داشت؛ حوزه این همه خدمت کرده و می کند، با این وجود عده ای چشم می بندند و درباره حوزه حرف های نادرستی می زنند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی اضافه کردند: ما نمی گوییم حوزه نقص ندارد، هر تشکیلاتی کاستی هایی دارد، اما این که چشم خود را روی هم بگذارند و تنها کاستی ها را ببینید، این درست نیست.

ایشان خطاب به مسؤولان رسانه ملی، اظهار داشتند: صدا و سیما بداند انقلاب اسلامی از حوزه قم برخاسته است و باید خدمات و دستاوردهای حوزه را منعکس کنند.

معظم له در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به بودجه های حوزه های علمیه، اظهار داشتند: آنچه از دولت جهت ساخت و ساز داده می شود در مقابل آنچه مرجعیت با وجوهات شرعیه و خیرین برای حوزه و روحانیت هزینه می کنند بسیار ناچیز است، امیدواریم روزی برسد که حوزه عملا خود کفا شود.

captcha