صداوسیما باید یک دانشگاه جامع و عمومی باشد

صداوسیما باید یک دانشگاه جامع و عمومی باشد


سند ۲۰۳۰ سندی استعماری به تمام معنا است که اگر انسان دقت کند بسیار مشخص می شود که هدف بیگانگان چیست، خارجی ها قانع نیستند که آشکارا حقوق ملتها را پایمال کنند، بلکه با انواع حیله ها می خواهند مخصوصاً بر جمهوری اسلامی سلطه پیدا کنند‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار رییس و مدیران رسانه ملی با تقدیر از زحمات مسؤولان صداوسیما فرمودند: شما بحمدالله زحمت می کشید تا صداوسیما هم‌تراز جمهوری اسلامی باشد، به نوبۀ خود تشکر می کنم و ممنونم، ولی برخی کاستی ها وجود دارد که ان شاءالله به آن توجه خواهید کرد.

ایشان به بیان توصیه هایی برای تقویت فعالیت های صداوسیما پرداخت و با اشاره به موضوع آگهی ها و تبلیغات رسانه ملی افزودند: گاهی مسائلی آگهی می شود و توسعه پیدا می کند اما در نهایت متوجه می شویم که مسأله ای توخالی بوده و مشکلاتی ایجاده کرده است.

معظم له با تأکید بر این که قبل از پخش تبلیغات باید تحقیقات لازم درباره آن موضوع انجام شود، اظهار داشتند: اخیرا تبلیغ آمپولی که سبب عقیم شدن مردان و زنان می شود پخش شده و می گویند وزیر محترم امضا کرده اما وزیر که معصوم نیست، باید روی آن تحقیق شود.

ایشان ادامه دادند: باید ریشه ها را بررسی کرد تا مشکلات جدی ایجاد نشود، نباید به گونه ای باشد که صرف این که کسی هزینۀ آگهی را داد پخش شود، باید ریشه یابی کرد تا جامعه آسیب نبیند، متأسفانه در برخی موارد مشکلاتی را ایجاد کرده است؛ باید تحقیق کرد و سپس اجازه تبلیغ ‌داد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بخش دیگر سخنان خود نسبت به اجرای خزنده سند 2030 دربرخی نقاط کشور هشدار داد و ابراز داشتند: گفته می شود این برنامه به صورت خزنده در برخی از وزارتخانه ها اجرا می شود که به وزیر تذکرات لازم را دادیم، برخی معتقدند که ممکن است که سند 2030 در برخی برنامه های صداوسیما به صورت خزنده نفوذ کند مانند بخشی از برنامۀ ماه عسل که باید مراقب و هوشیار بود.

ایشان عنوان کردند: سند ۲۰۳۰ سندی استعماری به تمام معنا است که اگر انسان دقت کند بسیار مشخص می شود که هدف بیگانگان چیست، خارجی ها قانع نیستند که آشکارا حقوق ملتها را پایمال کنند، بلکه با انواع حیله ها می خواهند مخصوصاً بر جمهوری اسلامی سلطه پیدا کنند.

معظم له با اشاره به طرح معاهده های بین المللی درباره پولشویی و مبارزه با منابع مالی تروریسم در مجلس خاطرنشان کردند: اخیرا روی برنامۀ پولشویی و منابع مالی تروریسم اصرار دارند که برنامه ای است بسیار مرموز و مشکوک و دشمنان می خواهند از این طریق سلطه پیدا کنند.

ایشان اضافه کردند: صداوسیما باید در کارها دقیق بوده و دقت نظر لازم را اعمال کند و حسن ظن به کارهای آنان نداشته باشد؛ نباید به راحتی از کنار برخی مباحث گذشت و نسبت به برخی مسائل خوش‌بین بود بلکه باید مسائل را با دقت بررسی کرد تا سبب آسیب نشود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که مسائل مهمی وجود دارد که باید مانور بیشتری داده شود، فرمودند: مثلاً خروج آمریکا از شورای حقوق بشر نشان می دهد که بشر از نظر آن ها فقط اسرائیل است و غیر آنها بشری در دنیا وجود ندارد که باید به آن پرداخته شود، همچنین باید درباره بدعهدی و خروج آن ها از تعهدات بین المللی بیشتر روشنگری شود و همه بدانند منطق آنها فقط زورگویی است و از هیچ اصل انسانی پیروی نمی کنند.

ایشان با انتقاد از نامه نگاری برخی ها برای لزوم مذاکره با ترامپ در شرایط کنونی خطاب به آنها فرمودند: از آنها باید پرسید با این شروطی که ترامپ گذاشته است می خواهید دربارۀ چه با او مذاکره کنید؟ آیا می خواهید فعالیت موشکی خود را تعطیل کنید؟! یا اجازه دهید از تمام اماکن نظامی بدون قید و شرط بازدید کنند؟! یا اینکه می خواهید اسرائیل را به رسمیت بشناسید؟!

معظم له در ادامه دربارۀ استفاده حداکثری از مراسم مختلف مذهبی را ضروری دانست و اظهار داشتند: این مراسمات با آن عظمت به طور مجانی در اختیار صداوسیما قرار دارد که هرچه بیشتر استفاده شود بهتر است و تأثیر بشتری خواهد داشت.

ایشان با تأکید بر استفاده رسانه ملی از ظرفیت عظیم حوزه های علمیه مخصوصا حوزه علمیه قم ادامه دادند: حوزه منبعی بزرگ است که باید از آن استفاده شود، در دنیا مانند حوزه علمیه قم حتی در ریاض و الازهر وجود ندارد، این سرمایه معنوی و علمی در اختیار است و صداوسیما باید از این سرمایه بیشتر استفاده کند.

معظم له با بیان این که می توان برنامه ها و معارف دینی را به صورت غیر مستقیم به جامعه آموزش داد، ابراز داشتند: راه های مناسبی وجود دارد که حتی از طریق برنامه های طنز مسائل برای مردم بیان شود.

ایشان عنوان کردند: متأسفانه اخیراً مجموعه های خوب مذهبی خیلی تولید نمی شود، برنامه های مربوط به امیرمؤمنان، امام رضا(ع)، امام حسن(ع) و مختار مجموعه های فراموش نشدنی است که اگر بتوان با وجود  مضیقه مالی امروز صداوسیما پیگیری شود ماندگار خواهد شد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی صداوسیما را مانند دانشگاهی گسترده دانست و ابراز امیدواری کرد که با تقویت برنامه های آن انسجام و اتحاد و همکاری بیشتری در مردم که سرمایۀ اصلی انقلابند پیدا می شود. در پایان بار دیگر از زحمات آنها تشکر کردند.

captcha