تشکیل جامعة المصطفی از برکات انقلاب است / طلاب مبلغ و مروج معارف الهی باشند

تشکیل جامعة المصطفی از برکات انقلاب است / طلاب مبلغ و مروج معارف الهی باشند


طلاب باید مدارج علمی را با سرعت طی کنند و با همت لازم علم الهی را نشر دهند، گاهی سؤال می شود که رمز موفقیت انسان چیست؟ در پاسخ باید گفت که نظم، پشتکار و خلوص نیت سه عامل موفقیت انسان هستند‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی امروز در دیدار جمعی از طلاب جامعة المصطفی با بیان این که طلاب المصطفی سفیران اسلام و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) در جهان هستند، گفتند: از برکات جمهوری اسلامی تشکیل جامعة المصطفی است و می‌تواند صدای اسلام و مکتب اهل‌بیت(ع) را به همه دنیا برساند.

ایشان با اشاره به روایتی از امام صادق(علیه السلام) افزودند: حضرت فرمودند زمانی از قم علم الهی به سراسر عالم فرستاده می شود، خوشبختانه امروز طلاب علوم دینی از ۱۱۰ ملیت در ایران حضور دارند و معارف الهی را فراگرفته و سپس مبلغ و مروج آن به سراسر دنیا خواهند بود.

معظم له با تأکید بر اهمیت بیشتر طلاب به نهج البلاغه اظهار داشتند: طلاب باید اهمیت زیادی به این کتاب مهم دهند که معدن گوهرباری است و بسیاری از مسائلی که نیاز داریم در نهج البلاغه وجود دارد.

ایشان ادامه دادند: در دنیای امروز منافع مادی حرف اول را در همه مسائل می زند، در حالی که امیرمؤمنان جایگاه علم را برتر از آن می دانند و ارزش منافع مادی را پایین می آورند؛ علم انسان را از خطرات، گمراهی ها و انحرافات حفظ می کند اما مال اگر حلال هم باشد باید توسط انسان نگهداری شود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که انسان هرچه در علم انفاق کند بهره بیشتری می برد، ابراز داشتند: گاهی برخی برای مال با انسان دوستی می کنند اما هنگامی که مال از دست انسان رفت، دوستی ها بر باد می رود اما رابطه استاد و شاگردی به ویژه در روحانیت هرگز قطع نمی شود.

معظم له عنوان کردند: بر اساس کلام امیر مومنان کسانی که به مال دنیا چسبیده اند حتی در زنده بودن هم مرده محسوب می شوند در حالی که علما تا ابد زنده هستند هرچند جسم آنها در میان ما نیست ولی روح و افکارشان در دل های ماست. نباید از نعمت حضور در تحصیل علوم دینی و نشر معارف غافل شویم؛ باید در نشر علوم الهی اهتمام کنیم چرا که اگر یک نفر هدایت شود طبق روایت پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) از آنچه که آفتاب بر آن می تابد بالاتر است.

ایشان خاطرنشان کردند: طلاب باید مدارج علمی را با سرعت طی کنند و با همت لازم علم الهی را نشر دهند، گاهی سؤال می شود که رمز موفقیت انسان چیست؟ در پاسخ باید گفت که نظم، پشتکار و خلوص نیت سه عامل موفقیت انسان هستند.

معظم له در پایان از فعالیت های جامعة المصطفی و آیت الله اعرافی تقدیر و تشکر کردند.

captcha