افتتاح پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له به زبان اسپانیولی

افتتاح پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له به زبان اسپانیولی


بخش اسپانیایی پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی مد ظله العالی علاوه بر پاسخگویی به مسائل دینی مسلمانان اسپانیایی زبان، نقش به سزایی در شناساندن معارف اسلامی به جویندگان اسلام راستین خواهد داشت‌

با عنایات خداوند منان، و تحت توجهات حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف بخش اسپانیایی پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی  همزمان با آغاز ماه رمضان به صورت رسمی افتتاح شد.
مخاطبین اصلی این بخش مسلمانان اسپانیایی زبان سراسر جهان و علی الخصوص هجده کشور اسپانیایی زبان در آمریکای لاتین هستند.
زبان اسپانیایی بیش از پانصد میلیون متکلم در سراسر دنیا دارد که اغلب این افراد دارای گرایش های دینی بالا هستند. اگر چه مسلمانان در کشورهای اسپانیایی زبان در اقلیت هستند اما با توجه به فرصت هایی که در این جوامع و علی الخصوص در آمریکای لاتین جهت گسترش اسلام وجود دارد، این آمار روز به روز در حال افزایش است.
لذا بخش اسپانیایی پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له علاوه بر پاسخگویی به مسائل دینی مسلمانان اسپانیایی زبان، نقش به سزایی در شناساندن معارف اسلامی به جویندگان اسلام راستین خواهد داشت.

محتوای این بخش با توجه به نیاز مخاطبین تامین شده است و در حال حاضر شامل موارد زیر است:

·رساله توضیح المسائل به زبان اسپانیایی و به صورت تفصیلی؛

·استفتائات معظم له، بر اساس مسائل مورد ابتلای مخاطبین؛

·مجموعه ای از تالیفات معظم له شامل بخشهایی از تفسیر نمونه، شرح نهج البلاغه (پیام امام) و سایر تالیفات ایشان در زمینه مختلف به زبان اسپانیایی؛

·مجموعه ای از مقالات فقهی، قرآنی، اخلاقی، عقیدتی، کلامی، تاریخی و ..

·اخبار و اطلاعیه های رسمی دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی؛

·مجموعه ای از تصاویر و مطالب صوتی تصویری در زمینه های مختلف دینی و مناسب جهت انتشار در شبکه های اجتماعی؛

علاوه بر این، سیستم پاسخگویی دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی هم اکنون از دو طریق "ارسال سوال" که با مراجعه به سایت انجام می شود و از طریق شبکه های اجتماعی با شماره00989030897812 پاسخگوی سوالات و استفتائات کاربران به زبان اسپانیایی خواهد بود.
برای مشاهده بخش اسپانیایی پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی کلیک کنید

برچسب ها :
captcha