رونمایی از سایت جامع المسائل

رونمایی از سایت جامع المسائل


معاونت محتوای فقهی پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی مد ظله العالی با همکاری مرکز فناوری اطلاعات دفتر معظم له، سایت تخصصی احکام شرعی و پاسخگویی به مسائل فقهی را با عنوان جامع المسائل راه اندازی نمودند.‌

معاونت محتوای فقهی پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی مد ظله العالی با همکاری مرکز فناوری اطلاعات دفتر معظم له، سایت تخصصی احکام شرعی و پاسخگویی به مسائل فقهی را با عنوان جامع المسائل راه اندازی نمودند.

با توجه به گسترش فضای مجازی در همه ارکان زندگی فردی و اجتماعی، ضرورت استفاده از این بستر در نشر و ترویج احکام اسلامی -که یادگیری آن در مواردی که انسان به آن احتیاج دارد، واجب است(طبق آراء فقها) - مشخص می گردد.

همچنین با توجه به مشکلاتی که معمولا برای مقلدان درباره ناتوانی از انطباق مسائل مستحدثه شخصی با احکام تبیینی در رساله و کتب استفتائات و از سوی دیگر صرف هزینه و زمان در یافتن جواب صحیح حکم شرعی از روی کتب فقهی با توجه به گستردگی موضوعات آن که سبب افزایش استفتاء می شود، سبب شد تا مرکز فناوری اطلاعات دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با همکاری معاونت محتوای فقهی پایگاه اطلاع رسانی معظم له در راستای پاسخ گویی به این نیاز مقلدان، اقدام به تولید سایت تخصصی احکام شرعی و پاسخگویی به مسائل فقهی با در نظر گرفتن تکنولوژی های روز و افزایش سرعت و دقت جستجو به منظور سهولت استفاده کاربران در تشخیص احکام شرعی نماید.

امکانات سایت جامع المسائل عبارتند از:

  1. ارائه 14000 عنوان استفتائات در قالب: عنوان، متن سؤال و متن جواب به منظور سهولت دسترسی کاربر به پاسخ سؤالات خود در قالب ساختار ویکی و محوریت نمایش کارتی
  2. ارائه رساله توضیح المسائل با دسترسی به فهرست موضوعی رساله
  3. ارائه احکام نموداری در موضوعات مختلف
  4. ارائه احکام موضوعی متناسب با ایام و رویداد های مختلف سال
  5. ارائه احکام پیشنهادی با توجه به رفتارشناسی کاربران و سوابق جستجو به صورت لوکال
  6. ارائه فایل صوتی زمزم احکام مرتبط با استفتائات
  7. دسترسی به درختواره فقهی استفتائات با بیش از 400 عنوان موضوع با امکان جستجو در عناوین
  8. دسته بندی و امکان فیلتر احکام شرعی بر اساس موضوعات مبتلابه
  9. امکان ارسال سؤال در تمامی صفحات وب سایت
  10. امکان جستجوی پیشرفته و سریع در عناوین، متن سؤال، متن جواب و مسائل رساله عملیه

این وب سایت تخصصی از طریق آدرس های زیر در دسترس است:

https://ahkam.makarem.ir

http://makaremshirazi.ir/ahkam

http://jameolmasael.ir

captcha