بیانیه معظم له به مناسبت پاره اى از فتاواى اخیر بر ضدّ شیعیان

بیانیه معظم له به مناسبت پاره اى از فتاواى اخیر بر ضدّ شیعیان


خشم مفتى هاى سعودى از گرایش جوانان وهّابى به تشیّع‌ موج گرایش جوانان وهّابى به تشیّع روز به روز پر خروش تر مى شود، آگاهان موثّق گفته اند: دامنه این موج حتّى به مکّه و مدینه نیز رسیده و گروهى از جوانان این دو شهر پیروى از مکتب اهل بیت(علیهم السلام) را پذیرفته اند. ‌

خشم مفتى هاى سعودى از گرایش جوانان وهّابى به تشیّع

موج گرایش جوانان وهّابى به تشیّع روز به روز پر خروش تر مى شود، آگاهان موثّق گفته اند: دامنه این موج حتّى به مکّه و مدینه نیز رسیده و گروهى از جوانان این دو شهر پیروى از مکتب اهل بیت(علیهم السلام) را پذیرفته اند.

آنها از یک سو خشونت بى حساب و وحشتناک تندروان وهّابى را در ریختن خون بى گناهان و از سوى دیگر محبّت هاى بى دریغ پیروان اهل بیت(علیهم السلام) و دعوت به صلح و دوستى را مى بینند و به حکم فطرت خداداد تمایل به این مکتب پیدا مى کنند.
اضافه بر این، تحریم شدید مطالعه آثار علماى اهل بیت(علیهم السلام) سبب کنجکاوى بیشتر آنها و روى آوردن به مکتبى مى شود که آزادى در تحقیق را شعار خود قرار داده است.
آنها مى بینند که در کتابخانه هاى وهابیان حتّى یک کتاب از کتب بزرگان علماى شیعه نیست در حالى که مى شنوند کتابخانه هاى شیعیان مملوّ از کتب فقهى، اصولى، حدیثى و عقائد اهل سنّت است.
این گرایش روزافزون جوانان وهّابى، مفتیان تندروى سعودى را آن چنان خشمگین ساخته، که هر روز فتواى جدیدى بر ضدّ شیعیان صادر مى کنند که غالباً بر اساس تهمت ها و دروغ هاست، به گمان اینکه با این گونه فتاوا مى تواند جلوى این موج بایستند، موجى که بر اثر حکومت باشکوه جمهورى اسلامى و قدرت نمایى شگفت انگیز حزب الله لبنان و توانایى شیعیان عراق بوجود آمده است.
اخیراً مطابق خبر منتشر شده، یکى از علماى تندرو وهابى فتوا داده است که ذبیحه یهود و نصارى را مى توان خورد ولى ذبیحه شیعیان حرام است چرا که آنها هنگام ذبح حیوان بجاى «بسم الله»، «یا حسن و یا حسین» مى گویند و این شرک است.
این دروغى است که هر شیعه اى بر آن مى خندد زیرا مى دانیم تمام شیعیان در همه جاى دنیا حیوان را با گفتن «بسم الله» ذبح مى کند و در تمام کتب فقهاى شیعه بدون استثنا شرطیّت بسم الله در ذبح نوشته شده و این مطلب به قدرى واضح است که در ادبیات فارسى ما «بسمل کردن» کنایه از ذبح حیوان است.
خوشبختانه فتاوایى که بر اساس این دروغ هاى واضح پایه گذارى شده نه تنها کسى را از مکتب اهل بیت(علیهم السلام) دور نمى کند بلکه تأثیر بسزایى براى پیشرفت فکر و عقاید شیعى در جهان دارد.
ما به آنها نصیحت مى کنیم که بیایید به جاى طرح این گونه مباحث نادرست با هم نشسته و یکدیگر را بهتر بشناسیم، عداوت ها را تبدیل به دوستى و محبّت کنیم و جوانان را نیز آزاد بگذاریم که راه خود پیش گیرند و به آنچه عقل و درایت آنها حکم مى کند عمل نمایند.

برچسب ها :
captcha