صداوسیما برنامه های مفید و کاربردی برای بانوان تهیه کند

صداوسیما برنامه های مفید و کاربردی برای بانوان تهیه کند


صداوسیما برنامه های مفید و کاربردی برای بانوان تهیه کند / آموزه های دینی و اسلامی از مدارس ابتدایی به دانش آموزان آموزش داده شود‌

آیت الله العظمی مکارم شیرازی امروز در دیدار خانم خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، با تبریک ایام ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به قم اظهار کردند: ورود حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به قم یک تحولی در قم ایجاد کرد و به یک معنا منشأ تحول در سراسر کشور شد.

معظم له با اشاره به اهمیت مسأله زنان در کشور افزودند: بعد از انقلاب اسلامی اقدامات ارزشمندی صورت گرفت که موجب تربیت، تحصیل و پیشرفت بانوان شد. این پیشرفت ها نشانۀ امید است و باید به هر شکل ممکن آن را تقویت نمود.
معظم له بر ضرورت تولید برنامه های مفید و کاربردی برای بانوان در صداوسیما تأکید کرده و فرمودند: باید مسئولانی خبره و کارکشته در مسائل زنان در صداوسیما باشند و با کار کارشناسی برنامه هایی را تهیه کنند که مفید برای جامعه زنان باشد.

ایشان با بیان اینکه باید آموزه های دینی و اسلامی از پایه و در مدارس ابتدایی به دانش آموزان آموزش داده شود، توصیه کردند: اگر دبستان ها واقعا از نظر اسلامی برای دختران در یک موقعیت خوبی باشد و آنان را با مسائل اسلامی پرورش بدهند و در دبیرستان و دانشگاه نیز این سیر ادامه پیدا کند، می توانیم با یک نسل تربیت شده اسلامی روبه رو شویم.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به اینکه در حوزه زنان کارهای مثبت و منفی فراوانی صورت گرفته است، بیان کردند: برخی نمی خواهند مسائل مربوط به زنان در جامعه پررنگ باشد و برخی هم در جبهه مخالف هستند و به دنبال تندروی در این زمینه بوده که البته هیچ کدام در مسیر صحیح حرکت نمی کنند چون مسأله بانوان با افراط و تفریط به جایی نمی رسد.

ایشان با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی فرصت مناسبی برای بانوان و کارهای فرهنگی در این زمینه فراهم شده است، بر ضرورت تلاش و همت مسئولان امر برای ارتقای جایگاه بانوان در جامعه تأکید کردند و افزودند: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با خرد جمعی و همفکری با حوزه علمیه می تواند مشکلات این حوزه را حل نماید.

captcha