لزوم بهره گیری نیروی انتظامی از ظرفیت های دینی و معنوی برای مقابله با مفاسد اجتماعی و اخلاقی

لزوم بهره گیری نیروی انتظامی از ظرفیت های دینی و معنوی برای مقابله با مفاسد اجتماعی و اخلاقی


نیروی انتظامی برای مقابله با این مشکلات و آسیب ها باید از ظرفیت های دینی، فرهنگی بویژه حوزه های علمیه، نهادها و مراکز دینی، مساجد، صدا و سیما، سازمان تبلیغات و دیگر سازمان ها کمک بگیرد‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار فرمانده جدید انتظامی قم با تبریک انتصاب وی به این مسؤولیت، توصیه های مهمی خطاب به وی ارائه کردند.

ایشان تامین نظم و امنیت ظاهری و حفظ اخلاق در جامعه را دو وظیفه مهم نیروی انتظامی دانست و تاکید کردند: بدانید اگر اخلاق در جامعه حفظ نشود امنیت و نظم ظاهری جامعه نیز دچار آسیب جدی خواهد شد.

معظم له بخش قابل توجهی از مشکلات و آسیب های اجتماعی را ناشی از ضعف اخلاقی و فرهنگی ارزیابی و تصریح کردند: نیروی انتظامی برای مقابله با این مشکلات و آسیب ها باید از ظرفیت های دینی، فرهنگی بویژه حوزه های علمیه، نهادها و مراکز دینی، مساجد، صدا و سیما، سازمان تبلیغات و دیگر سازمان ها کمک بگیرد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با تاکید بر لزوم آسیب شناسی مشکلات و مفاسد اخلاقی، اظهار داشتند: بدون شک یکی از مسائلی که در زمینه گسترش مفاسد اخلاقی نقش دارد، فضای مجازی رها و بدون ساماندهی است که باید در این خصوص چاره اندیشی و اقدام عاجل صورت گیرد، بعد دیگر ماجرا نیز برخی از رسانه ها هستند که دانسته و یا نادانسته به گونه ای عمل می کنند که ارزش های فرهنگی و دینی تضعیف می شود.

ایشان اظهار داشتند: نمی شود با این بهانه که کار از کار گذشته، دست روی دست گذاشت و اقدامی انجام نداد، ما معتقدیم و تاکید می کنیم که باید به اندازه توان در این راستا و برای اصلاح وضعیت موجود برنامه ریزی، فعالیت و اقدام کرد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی غفلت از مسائل مذهبی در ساماندهی موضوع مهم نظم و امنیت اجتماعی را خسارت بار توصیف و تاکید کردند: نیروی انتظامی باید از نفوذ و جایگاه مهمی که مراجع عظام تقلید، حوزه های علمیه، شخصیت های دینی و فرهنگی، خطبا، مساجد و اماکن مذهبی دارند به خوبی بهره بگیرد.

معظم له مساله تحکیم مبانی اعتقادی جامعه را مورد تاکید قرار داد و فرمودند: برای تحقق این مهم باید کار ریشه ای صورت گیرد و از مدارس و دبستان فعالیت ها آغاز شود، اگر پرورش نسل آینده جامعه از مدارس صورت گیرد، قطعا به نتایج بهتری خواهیم رسید.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط پیش آمده در کشور و موضوع کرونا، ابراز امیدواری کرد به لطف الهی و با همکاری آحاد ملت این مشکل مرتفع و اماکن مذهبی، زیارتی، مساجد، نمازهای جمعه به صورت کامل بازگشایی و زمینه بهره مندی معنوی همگان از این ظرفیت ها فراهم شود.

ایشان خطاب به فرمانده جدید نیروی انتظامی استان قم اظهار داشتند: فعالیت و کار شما مصداق عبادت است و امیدوارم در این مسؤولیت مهم موفق باشید و بدانید هرچه در این مسیر و در جهت حل مشکلات مردم تلاش کنید در نزد خدای متعال ماجور خواهید بود؛ من نیز برای موفقیت شما دعا می کنم.

captcha