طرح ننگین معامله قرن محکوم به شکست است/ آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست

طرح ننگین معامله قرن محکوم به شکست است/ آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست


آمریکایی ها اسلام را مانع نقشه ها و اهداف شوم خود می دانند، آنها می خواهند با تفرقه افکنی مسلمانان را به جان هم بیندازند؛ بنابراین هیچ گاه نمی توان به آنها اعتماد کرد‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در کشورمان، با اشاره به وجوه اشتراک متعدد دو کشور ایران و افغانستان، تصریح کردند: این دو کشور به لحاظ مذهبی، دینی و زبان مشترکات بسیاری با یکدیگر دارند و باید بیش از پیش با هم نزدیک باشند.

ایشان با بیان این که دشمنان ما نیز مشترک هستند، تصریح کردند: با وجود چنین دشمنان مشترکی باید بیش از پیش دست به دست هم دهیم.

معظم له در ادامه بر لزوم پیگیری حل مشکلات طلاب و دانشجویان افغانستانی مقیم در جمهوری اسلامی ایران از سوی سفیر محترم افغانستان تاکید کردند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط حساس جهان اسلام فرمودند: ما منادی وحدت هستیم و تاکید کرده ایم که نباید کوچک ترین اهانتی به مقدسات مذاهب اهل سنت بشود.

ایشان برگزاری چندین کنگره در راستای تبیین خطر جریان های تکفیری و افشای ماهیت و عقبه این گروه ها را بسیار مؤثر دانستند و گفتند: در این کنگره ها علما و فرهیختگانی از کشورهای مختلف جهان حضور پیدا کردند و به تبادل نظر و هم اندیشی پرداختند.

معظم له تکفیری ها را خطری برای جهان بشریت دانستند و گفتند: تنها با مواجهه نظامی نمی توان این گروه ها را نابود کرد، به عقیده ما مبارزه فکری و فرهنگی مقدم بر مبارزه نظامی است و البته این وظیفه دولت ها است.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بر لزوم ارتباط گسترده تر علما و اندیشمندان جهان اسلام با یکدیگر تاکید و تصریح کردند: ما هرچه دور بنشینیم دشمنان بیشتر شیطنت می کنند، اما اگر ارتباط ما جدی و عمیق باشد زمینه ای برای سوء استفاده دشمنان فراهم نخواهد شد.

ایشان خطاب به سفیر افغانستان تاکید کردند: آمریکایی ها اسلام را مانع نقشه ها و اهداف شوم خود می دانند، آنها می خواهند با تفرقه افکنی مسلمانان را به جان هم بیندازند؛ بنابراین هیچ گاه نمی توان به آنها اعتماد کرد.

معظم له با محکوم کردن طرح ننگین معامله قرن، این طرح را وحشتناک توصیف کرد و با اشاره به بندهای مختلف آن، خاطرنشان کردند: در این طرح ننگین از فلسطینی ها خواسته شده که به تمامی بندها پایبند باشند و در انتها تصریح شده که اگر اینها را بپذیرید ما شما را به رسمیت می شناسیم؛ شما چکاره هستید که فلسطینی ها را به رسمیت بشناسید، این فلسطینی ها هستند که باید برای شما تعیین تکلیف کنند.

ایشان در پایان با بیان این که افغانستان از نبود صلح به شدت رنج می برد، اظهار داشتند: امیدواریم بزودی با رفع اختلافات و همدلی بین گروه های مختلف، این کشور اسلامی از این نعمت بهره مند شود، ما برای برپایی صلح و موفقیت کشور و مردم مقاوم افغانستان دعا می کنیم.

captcha