هیچ کس نمی‌تواند قبله اول مسلمانان را معامله کند

هیچ کس نمی‌تواند قبله اول مسلمانان را معامله کند


امروز امت اسلامی مواجه های جدید با هجمه های بزرگتر و حیله هایی سختتر را آغاز کرده است تا پیش از این رزمندگان مقاوم امت اسلام، صحنه هایی زیبا از فداکاری را در جبهه ها خلق نمودند و شهدای بسیاری در دفاع از امت اسلام و مقدسات اسلام تقدیم کردند. لکن امروز شیوه مواجهه، شیوهای سیاسی و متفاوت از روشهای نظامی است، چرا که خط آلوده نفاق طرحهایی خبیثانه برای معامله فلسطین و قبله اول مسلمین آغاز کرده است و از این رو بر ما لازم است که با توان بیشتر و ارادهای راسختر با آن مقابله کنیم.‌

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِیمِ

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَوَلَّوْا قَوْمًا غَضِبَ اللَّـهُ عَلَیْهِمْ قَدْ یَئِسُوا مِنَ الْآخِرَةِ کَمَا یَئِسَ الْکُفَّارُ مِنْ أَصْحَابِ الْقُبُورِ (سورة الممتحنة: 13)

فرزندانم! ای مقاومان و ای حامیان خط مقاومت در جهان

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته

عزیزانم! شما کسانی هستید که همواره مسئولیت مبارزه با طاغوت را به دوش ‌می‌کشید و کید و حیله دشمن را به فضل الهی و با تلاش و عزم خود برهم می‌زنید. در جبهه جهاد علیه دشمنان امت اسلام خصوصاً صهیونیسم و آمریکای مستکبر و دنباله‌های منطقه‌ای آن، جوانان مقاومت همواره نقش ثقل اکبر و پرچم‌داران جبهه را ایفا می‌کنند.

اما امروز امت اسلامی مواجهه‌ای جدید با هجمه‌های بزرگتر و حیله‌هایی سخت‌تر را آغاز کرده است تا پیش از این رزمندگان مقاوم امت اسلام، صحنه‌هایی زیبا از فداکاری را در جبهه‌ها خلق نمودند و شهدای بسیاری در دفاع از امت اسلام و مقدسات اسلام تقدیم کردند. لکن امروز شیوه مواجهه، شیوه‌ای سیاسی و متفاوت از روش‌های نظامی است، چرا که خط آلوده‌ نفاق طرح‌هایی خبیثانه برای معامله فلسطین و قبله اول مسلمین آغاز کرده است و از این رو بر ما لازم است که با توان بیشتر و اراده‌ای راسخ‌تر با آن مقابله کنیم.

هیچ کس نخواهد توانست قبله اول مسلمانان را معامله کند

بنابراین فرزندان و عزیزانم! چند نکته را به حضور شما متذکر می‌شوم:

اولا: نزدیکی و محبت به دشمنان امت اسلامی مخالف با آیات صریح قرآن کریم است، آنجا که می‌فرماید: «إِنَّمَا یَنْهَاکُمُ اللَّـهُ عَنِ الَّذِینَ قَاتَلُوکُمْ فِی الدِّینِ وَأَخْرَجُوکُم مِّن دِیَارِکُمْ وَظَاهَرُوا عَلَى إِخْرَاجِکُمْ أَن تَوَلَّوْهُمْ وَمَن یَتَوَلَّهُمْ فَأُولَـئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ.» بار دیگر تأکید می‌کنیم که به لحاظ شرعی هر نوع همکاری با صهیونیست‌ها حرام بوده و تکرار می‌کنیم که هیچ کس نخواهد توانست قبله اول مسلمانان را معامله کند، چه با طرح‌هایی مانند معامله قرن و چه با غیر آن.

ثانیاً: پس از شکست‌های متعدد صهیونیست‌ها در درگیری‌های نظامی در غزه و لبنان، کاخ سفید تلاش می‌کند مسأله فلسطین را از اولویت مسلمانان خارج کرده و تجاوز به قدس شریف و مسجدالأقصی را از طریق عمّال خود و حکام و سران دولت‌های عربی منطقه وجاهت قانونی ببخشد. اما از آنجا که پیروزی از آن مستضعفین است، امت مقاوم این نقشه را برهم خواهد زد، همانگونه که پیش از این چنین بوده است. و خداوند فرموده است: «وَنُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ».

ثالثاً: تأکید می‌کنیم بر اینکه حق بازگشت ملت فلسطین« ألَّذِینَ أُخْرِجُوا مِن دِیَارِهِم بِغَیْرِ حَقٍّ» حقی مشروع است، که همه قوانین انسانی به آن اذعان دارند چه رسد به قوانین دولتی و هیچ قدرتی در عالم و نه هیچ یک از عمالشان توان آن را ندارند که این حق را ملغی کنند و همراهی حکام منطقه برای اسقاط حق بازگشت ملت فلسطین نه فقط مخالف با حقوق انسانی بلکه مخالف با تعالیم اسلام نیز می‌باشد.

عاقبت حکام بحرین از عاقبت اسلاف مزدورشان بهتر نخواهد بود

رابعاً: تحیت می‌گوییم به همه ملل اسلامی و عربیِ مومن و مقاوم خصوصاً فرزندان و جوانانشان که جهاد علیه تجاوزات صهیونیستی-آمریکایی را به عهده گرفته و با این جهاد کید دشمن را باطل می‌کنند. و تحیت می‌گوییم به ملت فلسطین _که در هفت دهه اخیر همواره از مسأله فلسطین دفاع کرده است_، ملت لبنان، بحرین، سوریه و یمن و سایر ملل. از خداوند متعال مسألت داریم که از کار سایر ملت‌های مظلوم خصوصا فرزندان کشور بحرین گره‌گشایی نماید و آنان را از دست طواغیت نجات بخشد.

خامساً: حکام و سران خصوصا حکام بحرین که خود را مزدور و نوکر صهیونیست‌ها در عالم اسلام قرار داده‌اند را نصیحت می‌کنیم که از سلف خود درس عبرت بگیرند و نصیحتشان می‌کنیم که از خدمت به صهیونیست‌ها و آمریکا دست بردارند و از این مسیر ذلیلانه به دامان امت اسلام و مقاومت اسلامی بازگردند و الا عاقبت آنها از عاقبت اسلاف مزدورشان بهتر نخواهد بود.

در پایان تشکر می‌کنم از همه فرزندان و عزیزانم که این اجلاسیه را برگزار کرده‌اند و از درگاه خداوند برای شما توفیق الهی مسألت دارم و بدانید که این مسیر به پیروزی ختم خواهد شد، «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّـهَ یَنصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُم».                 

 ناصر مکارم شیرازی    

 19 شوال 1440   

captcha