پایان عمر وهابیت نزدیک است / عربستان زادگاه تروریسم تکفیری است

پایان عمر وهابیت نزدیک است / عربستان زادگاه تروریسم تکفیری است


ریشه سلفی گری و وهابیت در حقیقت در جمود و افراطی گری است و محصول آن نیز جز ویرانی، کشتار و مفاسد اخلاقی نیست.‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار رییس دانشگاه علامه طباطبایی و اعضای ستاد برگزاری همایش ملی نقد مبانی سلفی گری، با بیان این که مساله سلفیه و وهابیت از بلاهای بزرگی است که دامن گیر اسلام شده و همه باید در مقابل آن بایستند، تصریح کردند: سلفی گری و وهابیت در حقیقت ریشه آن در جمود و افراطی گری است و محصول آن نیز جز ویرانی، کشتار و مفاسد اخلاقی نیست.

ایشان تاکید کردند: وهابیت و سلفی گری را نباید تفسیری از اسلام دانست، اینها بر اثر جمود فکری و انتخاب گزینشی از آیات قرآن کریم، مطابق امیال خودشان عمل می کنند.

معظم له وهابیت و تکفیری ها را مصداق نؤمن ببعض و نکفر ببعض دانستند و اظهار داشتند: وهابیت تحریف کاملی در اسلام بوجود آورده اند و ریشه آن نیز سیاسی است.

ایشان در ادامه با بیان این که پایان عمر سلفیت و وهابیت نزدیک است، گفتند: ما ده سال قبل از فروپاشی شوروی کتابی تحت عنوان پایان عمر مارکسیسم نوشتیم، الان نیز می گوییم پایان عمر وهابیت و سلفیت نزدیک است.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی محصول تفکر سلفی گری و وهابیت را داعش و تکفیری ها و نابودی و کشت و کشتار دانستند و افزودند: اینها برای بقای خود در حال دست و پا زدن هستند و البته تلاش آنها نیز فایده ای نخواهد داشت و راه به جایی نخواهند برد.

معظم له با تاکید بر لزوم مواجهه فعالانه با وهابیت و تکفیری ها، بیان داشتند: محصول اندیشه وهابیت جز تخریب و نابودی نیست، جهاد نکاح یک رسوایی بزرگ برای وهابیت بود و دنیا نیز به این مساله پی برده است.

ایشان ارتباط ستاد برگزاری این همایش با دارالاعلام لمدرسه اهل البیت را ستایش کردند و گفتند: این مرکز در نقد سلفیه و وهابیت کارنامه و دستاوردهای ارزشمند علمی و تحقیقاتی دارد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود به آثار مکتوب دبیرخانه کنگره جریان های تکفیری اشاره و تاکید کردند: شما می توانید از این آثار نیز بهره بگیرید؛ کتاب زادگاه تروریستم که از محصولات و آثار این کنگره هست از هشتاد منبع و مدرک مستدل و از منابع اهل سنت بهره گرفته است.

معظم له تاکید کردند: بعد از اتمام برگزاری کنگره فعالیت ها خاتمه نیافت و در حال حاضر دبیرخانه کنگره فعال است و برنامه های مختلفی را در دستور کار دارند؛ شما ارتباط خود را با دبیرخانه کنگره بیش از پیش تقویت کنید.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی زادگاه تروریسم تکفیری را عربستان سعودی دانستند و گفتند: هرچند آنها در ظاهر می گویند تکفیری ها از ما نیستند، اما همه می دانند منشا و خاستگاه تروریسم تکفیری کجاست.

ایشان در پایان افزودند: امیدوارم در تلاش های خود موفق و سربلند باشید.

captcha