راهپیمایی اربعین مانور وحدت مسلمانان و خاری در چشم دشمنان است

راهپیمایی اربعین مانور وحدت مسلمانان و خاری در چشم دشمنان است


این برنامه اسلام و شیعه را زنده می کند، دعوت ائمه برای این مساله تنها به خاطر مساله ثواب نیست بلکه یک مساله سیاسی است، یکی دیگر از برکات راهپیمایی اربعین بازخوانی نهضت عاشورا و اهداف قیام اباعبدالله الحسین(علیه السلام) است‌

 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی امروز در گردهمایی مبلغان اربعین حسینی در مدرسه امام کاظم(ع) تبلیغ طلاب و روحانیان در مسیر روحانی، نورانی و معنوی اربعین را ارزشمند خواندند و کار مبلغان این عرصه را ذخیره یوم المعادشان ارزیابی کردند.

ایشان با تاکید بر این که امروز اربعین حسینی بحمدلله صحنه حضور گسترده زائران است ولی در عرصه تبلیغی دچار کمبود هستیم؛ تصریح کردند: نباید وظیفه اصلی حوزوی در این مسیر فراموش شود؛ تعلیم و تربیت مردم در این مسیر بسیار مهم است.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی از اربعین به عنوان یکی از نفحات و نسیم های بهشتی یاد کردند و خطاب به مبلغان حاضر در جلسه اظهار داشتند: استفاده ما از اربعین آن است که جمعیت زوار حسینی را متحول کنیم به گونه ای که حال شان در زمان بازگشت با زمانی که به سفر رفتند متفاوت باشد.

معظم له از راهپیمایی اربعین به عنوان مانور وحدت مسلمانان یاد کردند و گفتند: این برنامه اسلام و شیعه را زنده می کند، دعوت ائمه برای این مساله تنها به خاطر مساله ثواب نیست بلکه یک مساله سیاسی است.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی راهپیمایی اربعین را خاری در چشم دشمنان و بدخواهان دانستند و گفتند: یکی دیگر از برکات راهپیمایی اربعین بازخوانی نهضت عاشورا و اهداف قیام اباعبدالله الحسین(ع) است.

معظم له با بیان این که راهپیمایی اربعین زمینه ای برای تحول روحانی، اخلاقی، معنوی و معرفتی است، بر لزوم بهره گیری حداکثری زوار اباعبدالله(ع) از این فرصت ارزشمند تاکید کردند.

ایشان با اشاره به گسترش عوامل و ابزار فساد در عصر کنونی، بر لزوم مراقبت و هوشیاری در این باره تاکید کردند و گفتند: امروز گروه های انحرافی در کمین مردم بویژه نسل جوان هستند تا آنها را از صراط مستقیم منحرف کنند؛ برخی از اینها حتی در مسیر پیاده روی اربعین هم برای خود محفلی ایجاد می کنند؛ باید نسبت به این ها نیز مراقبت کرد.

ایشان در پایان افزودند: شما مبلغین اربعین حسینی سربازان فداکار اسلام و ان شالله راهنمایان راه امام حسین(ع) خواهید بود.

captcha