چاپ ۴ کتاب توسط کمیسیون فقه و اصول

چاپ ۴ کتاب توسط کمیسیون فقه و اصول


کمیسیون فقه و اصول با تولید ۴ جلد کتاب از کمیته‌های فعال این کنگره بود که ۳۵ مقاله برگزیده داشت.‌

به گزارش ستاد خبری کنگره بین‌المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین داوودی در اختتامیه این کنگره که در سالن پیامبر اعظم(ص) مدرسه امام موسی کاظم(ع) برگزار شد اظهار کرد: کمیسیون فقه و اصول با تولید ۴ جلد کتاب از کمیسیون‌های فعال این کنگره بود که ۳۵ مقاله برگزیده داشت.

وی با بیان اینکه مقالات برگزیده این کمیسیون در ۳ جلد منتشر شد افزود: تببین نقش امامان اهل بیت(ع) و عالمان شیعه در گسترش دانش علم اصول، فلسفه فقه و اصول فقه شیعه، پیشتازی عالمان شیعه در فقه و اصول، تلاش‌ها شیعیان در تدوین فقه مقارن و نقش انقلاب اسلامی در گسترش فقه و اصول از جمله مقالات برگزیده این کمیسیون بود.

رئیس کمیسیون فقه و اصول کنگره بین المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی خاطرنشان کرد: در این کمیسیون یک مقاله ارزشمند از آیت‌الله سبحانی و دو مقاله ارزشمند دیگر از آیت‌الله مکارم شیرازی دریافت کردیم که این مقالات نیز چاپ شده است.

وی با بیان اینکه در کمیسیون فقه و اصول به بررسی ۵ مقاله پرداخته شد گفت: مقاله نقش اهل‌بیت (ع) در پایه‌گذاری و گسترش علم اصول، تاثیرگذاری فقه شیعه بر مذاهب فقهی اهل سنت، تاثیر روش‌شناسی اجتهاد شیعه بر نظام حقوقی و دو مقاله در مورد مسائل مستحدثه در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

captcha