پویش عهد اربعینی

پویش عهد اربعینی


در این پویش از مؤمنین دعوت می شود از فرصت چهل روزه عاشورا تا اربعین حسینی دعای عهد را بخوانند‌

در سال گذشته پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی تصمیم گرفت با توجه به مشکلات مهمی که دنیا را فراگرفته است، پیشنهاد راه اندازی پویشی به نیت تعجیل در ظهور امام زمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف و رفع گرفتاری ها را به محضر معظم له ارائه نماید که با موافقت و حمایت ایشان روبرو گردید.

-----

متن سوال و پاسخ معظم له:

باسمه تعالی

محضر مبارک آیت الله العظمی مکارم شیرازی مدّ ظلّه العالی

پایگاه اطلاع رسانی دفتر شما بر آن است که با توجه به مشکلات مهمی که در این ایام دنیا را فراگرفته است، به نیت تعجیل در ظهور امام زمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف و رفع گرفتاری ها در پویشی سراسری از مومنین دعوت نماید از فرصت چهل روزه عاشورا تا اربعین حسینی کمال بهره را برده و در این چهل روز دعای عهد را بخوانند و با توجه به پاکی و صفای وجود کودکان خردسال آنها را با خود همراه کنیم تا خداوند نظر عنایتی بفرمایند، خواهشمند است نظر خود را در این مورد بیان فرمایید.


بسمه تعالی

باسلام

همانطور که اشاره کردید ایام عزاداری سید الشهداء علیه السلام تا اربعین زمان مناسبی برای توجه، توسل و دعا جهت رفع مشکلات و بلایا می باشد.

آنچه مرقوم داشتید، بلامانع است. ما نیز برای حل مشکلات دعا می کنیم.

 خداوند از همه مومنان قبول فرماید

همیشه موفق باشید

-----

بحمد الله در سال اول این پویش استقبال بی نظیری از سوی مومنین ایران و بیش از 20 کشور از جمله جمهوری آذربایجان، انگلیس، کانادا، افغانستان، هندوستان، پاکستان، افریقای جنوبی، کامرون، استرالیا، ایالات متحده، اتریش، بحرین، آرژانتین، ترکیه، امارات متحده، عربستان سعودی، تانزانیا، روسیه، نیجریه، مالزی و... انجام شد.

و با عنایت حضرت حق زیارت نیابتی در حرم حضرت امیر المؤمنین، امام حسین، امامین جوادین، امامین عسکریین و حضرت عباس علیهم السلام به همراه پیاده روی نجف تا کربلا و قرائت زیارت اربعین به نیابت از شرکت کنندگان در پویش انجام شد.

و در ظهر اربعین به قید قرعه 6 خانواده انتخاب شدند و هدایای نفیس مادی و معنوی در روز هفتم مهرماه از طریق پست برای آنها ارسال گردید.

و تصمیم بر آن شد که این پویش هر ساله به یاری حضرت حق تکرار شود:

در این پویش از مؤمنین دعوت می شود از فرصت چهل روزه عاشورا تا اربعین حسینی دعای عهد را بخوانند و با توجه به پاکی و صفای وجود کودکان خردسال آنها را با خود همراه نمایند تا خداوند نظر عنایتی بفرمایند.

مراحل اجرای طرح

  1. علاقه مندان به شرکت در این پویش می توانند با مراجعه به صفحه اختصاصی پویش به نشانی https://landing.makarem.ir مشخصات خود را در کادر مورد نظر درج نمایند تا خادمان حرم سید الشهداء علیه السلام به نیابت از آنها زیارت انجام دهند.
  2. روز بعد از ثبت مشخصات، پیام کوتاهی شامل اعلام انجام زیارت نیابتی و لینک تصویر ارسالی شما در قابی که در دستان خادمان حرم سید الشهدا علیه السلام می باشد ارسال خواهد شد.
  3. تمامی تصاویر ارسالی در صفحه اینستاگرام #عهد_اربعینی و تصاویر منتخب در صفحه اینستاگرام اصلی پایگاه به نشانی makarem.ir_fa قرار خواهد گرفت.
  4. در روز اربعین به قید قرعه هدایای نفیسی به پنج خانواده شرکت کننده در این پویش اهدا خواهد شد.

جهت مشاهده کلیپ پویش کلیک کنید

پویش عهد اربعینی در سال 1400

برگزیدگان پویش عهد اربعینی در سال 1400

منتخب تصاویر پویش عهد اربعینی در سال 1400

 

***به پویش عهد اربعینی بپیوندید***

captcha