افتتاح تارنمای اختصاصی نهج البلاغه

افتتاح تارنمای اختصاصی نهج البلاغه


تارنمای نهج البلاغه به همراه متن تفسیر نهج البلاغه "پیام امام امیر المؤمنین علیه السلام" توسط آیت الله العظمی مکارم شیرازی مد ظله العالی افتتاح گردید‌

در ایام پر خیر و برکت عید غدیر خم، عید امامت و ولایت، تارنمای نهج البلاغه به همراه متن تفسیر نهج البلاغه "پیام امام امیر المؤمنین علیه السلام" توسط آیت الله العظمی مکارم شیرازی مد ظله العالی افتتاح گردید.

معظم له در این جلسه ضمن تشکر از دست اندرکاران تولید این تارنما، فعالیت در زمینه گسترش معارف اسلام ناب را خدمتی لازم و مهم دانسته و برای موفقیت های بیشتر آنها در عرصه خدمت به اسلام و مسلمین دعا نموده و این فعالیت ها را ذخیره ای برای یوم المعاد برشمردند. 

معرفی تارنمای نهج البلاغه
http://nahj.makarem.ir/

«گنجینه بزرگ معارف اسلام»

«عالى ترین درس براى تعلیم و تربیت انسان ها»

«بهترین سرمایه خودسازى و تهذیب نفس»

و «مؤثّرترین برنامه براى ساختن جامعه اى سالم، پاک و سربلند»

عناوینی است که به حق می توان برای نهج البلاغه انتخاب کرد.

تنها کسانى مى توانند درباره این کتاب بزرگ و بى نظیر سخن بگویند که حدّاقل یک بار با دقّت کامل، تمام آن را از آغاز تا پایان مطالعه کرده باشند. آنگاه روشن خواهد شد که هرچه درباره این مجموعه گران بها گفته شود، کم است!

هر کس بیشتر در این کتاب غور کند خود را با دریایى از علم و دانش روبرو خواهد دید که با مهم ترین مسائل زندگى انسان در تمام ابعاد معنوى و مادّى سروکار دارد، دریایى مواج و خروشان که گوهرهایش را همراه امواجش به ساحل مى پاشد و ساحل نشینان خود را غرق در انواع مواهب معنوى و مادّى مى کند، ولى غواصان تلاشگر سهم بیشترى دارند.

در طول تاریخ اسلام شروح متعدّدى بر نهج البلاغه نوشته شده و علماى عالى قدرى چه در گذشته و چه در عصر ما براى تبیین و تفسیر و کشف گنجینه هاى آن کوشیده اند و خدمات پرارزشى ارائه داده اند، ولى انصاف این است که نهج البلاغه هنوز دست نخورده و در بین مسلمانان، مظلوم است و لازم است براى فهم آن تلاش هاى بسیارى انجام شود. به خصوص در عصر و زمان ما که عصر مشکلات پیچیده جوامع انسانى، عصر ظهور مکتب هاى مختلف فکرى و عصر تهاجم بر اعتقادات و اخلاق و تقوا و فضیلت ازسوى دنیاپرستان وجهان خواران است، تا راه را براى رسیدن به منافع آلوده و نامشروعشان هموار سازند. آرى در این عصر، نهج البلاغه تلاش وکوشش و کار بیشترى را مى طلبد. کار تحقیقاتى و گروهى براى یافتن راه غلبه بر مشکلات معنوى و مادّى و فردى و اجتماعى، و مقابله با مکتب هاى ویرانگر فکرى و اخلاقى به وسیله آن.

به همین دلیل بعد از تألیف و تدوین تفسیر نمونه و پیام قرآن توسط حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی و جمعی از فضلا، به اصرار گروهى از اهل فضل کاری مشابه تفسیر نمونه بر روى نهج البلاغه انجام شد و کتاب پیام امام امیر المؤمنین علیه السلام به رشته تحریر درآمد

با توجه به افزایش بی رویه هزینه های چاپ کتاب و گسترش روزافزون دسترسی ها به اینترنت، پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه روند توسعه ای ارائه اطلاعات و محتوای تولیدی، تارنمای اختصاصی نهج البلاغه را جهت دسترسی راحت تر و به روزتر کاربران به محتوای نهج البلاغه تولید و رونمایی کرده است و در این تارنما متن نهج البلاغه سید شریف رضی به همراه متن پیام امام امیر المؤمنین علیه السلام در شرح نهج البلاغه در دسترس کاربران قرار گرفته است.

امکانات:

  1. امکان نمایش متن و ترجمه همزمان نهج البلاغه
  2. امکان جستجو در فهرست خطبه ها ، نامه ها و حکمت های نهج البلاغه
  3. امکان مشاهده تفسیر خطبه ها و نامه های نهج البلاغه

ویژگی ها:

  1. بهره مندی از تکنولوژی های روز برنامه نویسی
  2. ماژولار بودن نمایش مطالب و سهولت چینش
  3. استفاده از موتور جستجوی قدرتمند در یافتن مطالب مدنظر
  4. دسترسی راحت تر و به روزتر کاربران به محتوای نهج البلاغه

جهت مشاهده تارنمای اختصاصی نهج البلاغه کلیک کنید

جهت مشاهده صفحه معرفی تارنمای نهج البلاغه کلیک کنید

captcha