تبلیغ دین برترین جهادها است

تبلیغ دین برترین جهادها است


بسیاری از مردم آماده پذیرش اند و مبلغین هم آگاهی دارند و این توفیقی از جانب خداوند است که نصیب شما شده است‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار جمعی از طلابی که از سوی ایشان در ایام فاطمیه به مناطق محروم اعزام می شوند با اشاره به آیه ای از سوره اعراف اظهار داشتند: طبق این آیه مؤمنان دارای چند صفت اند اول اینکه وقتی نام خدا برده می شود ترسان می شوند، چراکه در برابر خدا مسؤلیت دارند، دوم این که هر وقت قرآن خوانده می شود بر ایمان آنها افزوده می شود و سوم اینکه فقط به خدا توکل می کنند.

ایشان افزودند: یکی دیگر از ویژگی های مؤمن این است که اقامه نماز می کنند چرا که بین مصلین و اقامه کنندگان نماز فرق است، از این رو مؤمنان واقعی تلاش می کنند که همه اهل نماز باشند.

معظم له در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارزش و اهمیت جایگاه تبلیغ دین در اسلام، اظهار داشتند: بدون شک از این که به مناطق محروم می روید و به تبلیغ دین می پردازید و خلق خدا را هدایت می کنید اجرتان نزد خدا محفوظ است.

ایشان اضافه کردند: امروز برخی روستاها در کشور وجود دارد که طی 25 سال گذشته روحانی و مبلغی به آنجا نرفته است! در این زمینه حوزه های علمیه مسؤول هستند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه خطاب به مبلغان با تأکید بر این که مبلِّغ دین باید به نیت جهاد فی سبیل الله حرکت و مردم را هدایت کند، گفتند: افضل جهاد همین جهاد تبلیغی است و جهاد علمی و دینی از بهترین جهادها است؛ بسیاری از مردم آماده پذیرش اند و مبلغین هم آگاهی دارند و این توفیقی از جانب خداوند است که نصیب شما شده است.

ایشان تصریح کردند: همین اقداماتی که در عرصه تبلیغ صورت گرفته به خصوص در مناطق محروم جواب دندان شکنی است به کسانی که می گویند حوزه ها و مراجع چه اقدامی انجام می دهند. و همچنین پاسخ کسانی است که می گویند وجوهات شرعی که به مراجع داده می شود در کجا مصرف می شود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با تأکید بر این که بخش قابل توجهی از این وجوهات در همین راه مخصوصاً در مسیر تبلیغ در مناطق محروم هزینه می شود، یادآور شدند: مسولیت ما روز قیامت بسیار سنگین است و باید از علمی که در حوزه های علمیه به دست آورده ایم انفاق کرده و بعد از تکمیل شدن خودمان، مردم را از حیرت و سرگردانی نجات بدهیم.

جهت مشاهده فیلم مربوطه کلیک کنید

captcha