واکنش معظم له به طرح ادعاهای خلاف علیه حوزه در نماز جمعه تهران

واکنش معظم له به طرح ادعاهای خلاف علیه حوزه در نماز جمعه تهران


از عجائب روزگار است که هفته گذشته در نماز جمعه تهران در سخنرانی قبل از خطبه ها بر ضد حوزه علمیه صحبت کردند؛ نماز جمعه ای که فرزند حوزه است، تمام ائمه جمعه بدون استثنا فرزندان و تربیت یافتگان حوزه های علمیه هستند؛ حال چطور می شود که پایگاه بشود بر ضد حوزه؟ این عجیب است!‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، از طرح ادعاهای خلاف، علیه حوزه و روحانیت در نماز جمعه تهران انتقاد کردند.

معظم له گفتند: از عجائب روزگار است که هفته گذشته در نماز جمعه تهران در سخنرانی قبل از خطبه ها بر ضد حوزه علمیه صحبت کردند؛ نماز جمعه ای که فرزند حوزه است، تمام ائمه جمعه بدون استثنا فرزندان و تربیت یافتگان حوزه های علمیه هستند؛ حال چطور می شود که پایگاه بشود بر ضد حوزه؟ این عجیب است!

ایشان تاکید کردند: شما که همه چیزتان از حوزه است چطور می شود از یک شخص مخالف حوزه که قبلا نیز علیه حوزه سخنرانی کرده بود، دعوت کنید و پایگاه بدهید.

معظم له ادعای مطرح شده از سوی سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران را خلاف و دور از واقعیت خواندند و گفتند: عجیب است دروغ بزرگی مطرح می کنند و می گویند چهل سال است حوزه همان حرف های قبل را می زند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تصریح کردند: اگر کسی نداند شما که می دانید، حوزه چقدر به مسائل مستحدثه و نیازها و اقتضائات توجه دارد و در درس ها، تحقیقات و پژوهش ها به این موضوعات توجه می شود.

معظم له ادامه دادند: حوزه نباشد هیچ چیز نیست، بدانید و آگاه باشید حافظ حوزه خدا و امام زمان است، از زمانی که شیخ طوسی به نجف آمد فراز و نشیب هایی بوده چقدر تلاش بر ضد حوزه شد، اما خدای متعال حوزه را از خطرها حفظ کرد، الان هم حفظ می کند.

ایشان خطاب به حاضران در جلسه ابراز داشتند: سه نکته را فراموش نکنید؛ نخست همه متحد باشند، نغمه خلاف و اختلاف در حوزه نباشد، دوم به مسائل روز و مستحدثه آشنا شوید؛ جواب شبهات بویژه شبهات وهابیت را بدانید؛ سوم این که زی طلبگی و حوزوی خود را فراموش نکنید؛ بهانه دست دشمن ندهید.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشتند: دروغ های بزرگ درباره حوزه های علمیه می گویند اما بدانند تاثیری ندارد، امیدواریم خدای متعال توفیق بدهد این حوزه را با همه عظمتش حفظ کنیم و روز به روز در تقویت آن بکوشیم.

معظم له در پایان با اشاره به آمار رو به پیشرفت کمی و کیفی حوزه های علمیه برادران و خواهران، تصریح کردند: بحمدلله حوزه رو به پیشرفت است، امام زمان(عج) حامی است و کمک می کند و این‌طور مسائل نیز تاثیری نخواهد داشت.

captcha