مذاکره بر اساس دیکته غرب به معنای امضای استعمار کشور است / کدام کشور در دنیا برای دفاع از خود اجازه گرفته که ما اجازه بگیریم؟

مذاکره بر اساس دیکته غرب به معنای امضای استعمار کشور است / کدام کشور در دنیا برای دفاع از خود اجازه گرفته که ما اجازه بگیریم؟


آمریکا می خواهد کاری کند که ایران چنین سرنوشتی پیدا کند آمریکا می گوید هرچه که آن ها خواستند ایران باید چشم بگوید، آن ها می گویند که اگر می خواهید وسایل دفاعی برای کشور خود فراهم کنید باید از ما اجازه بگیرید؛‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار اعضای ستاد مردمی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان این که انسان چیزی را که ارزان به دست بیاورد، ارزان هم از دست می دهد، اما اگر چیزی را با خون دل به دست بیاورد به آسانی از دست نمی دهد، فرمودند: انقلاب اسلامی با خون دل و زحمات بسیار و قربانی های فراوان به دست آمده است و نمی توان آن را به آسانی از دست داد.

ایشان با بیان این که قبل از انقلاب اسلامی دنیا به دو دسته طرفداران شرق و طرفداران غرب تقسیم می شد، ابراز کردند: در این حال انقلاب اسلامی با شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» به روی کار آمده و معادلات دنیا را به هم زد و همین موضوع سبب شد تا همه دشمنان دست به دست یکدیگر دهند و برای نابودی این انقلاب تلاش کنند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی به تلاش دشمن برای نابودی انقلاب اسلامی اشاره کرد و بیان داشتند: دشمن در طول مدت انقلاب اسلامی همواره در حال تلاش برای نابودی این نظام اسلامی است، اما چون این نظام پشتوانه معنوی دارد نتوانسته اند کار به جایی ببرند بلکه روز به روز بر  شکوه انقلاب افزوده شد.

ایشان خاطرنشان کردند: به دست آوردن پیروزی ها هرچقدر هم که سخت باشد از نگهداری آن آسان تر بوده و آن چه که مهم تلقی می شود نگهداری از پیروزی ها است، بر این اساس از بین بردن آسیب های نگهداری از یک پیروزی کار آسانی نیست و شما عزیزان باید با جدیت این کار را انجام دهید و بدانید که این موضوع با شعار دادن محقق نمی شود، بلکه باید با عمل پای آن محکم ایستاد.

معظم له نخستین شرط نگهداری از انقلاب را «اتحاد» دانست و عنوان داشتند: تعجب می کنم که برخی گروه ها با این که می دانند اختلاف سبب شکست آنها خواهد شد باز هم تن به اتحاد نمی دهند؛ محال است بدون اتحاد علاقه مندانه، انقلاب حفظ شود و نکته قابل توجه این که خداوند راضی  نیست آثار خون های ریخته شده و فداکاری هایی که برای این انقلاب صورت گرفته است و چهره کشور ما را در نظر مردم دنیا عوض کرده است، از بین برود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که بدون شک کشور ما قبل از انقلاب یک شبیه مستعمره بود، تصریح کردند: درست است که اسم مستعمره بر ایران نهاده نشده بود، اما در حقیقت با اندکی دقت درمی یابیم که همه امور حکومتی ایران در زمان رژیم پهلوی تحت کنترل غربی ها بود.

ایشان با بیان این که امروزه نیز باید بدانیم که اگر انقلاب اسلامی از بین برود، ایران دوباره شبیه مستعمره می شود، تأکید کردند: آمریکا می خواهد کاری کند که ایران چنین سرنوشتی پیدا کند آمریکا می گوید هرچه که آن ها خواستند ایران باید چشم بگوید، آن ها می گویند که اگر می خواهید وسایل دفاعی برای کشور خود فراهم کنید باید از ما اجازه بگیرید؛ کدام کشور در دنیا برای دفاع از خودش اجازه گرفته است که ما اجازه بگیریم؟ هم اکنون برخی از کشورهای عربی واقعاً مستعمره هستند و لو این که اسم مستعمره بر آن ها نهاده نشده باشد، چون همه اصولی که در دوران استعمار بود بر آن ها حاکم است.

معظم له ادامه دادند: آیا شرافت انسانی اجازه می دهد کشوری که از بند استعمار آزاد شده دوباره در چنگال استعمار گرفتار شود؟ آن هایی که می گویند بنشینیم با آن ها(غربی ها) صحبت کنیم، معنایش این است که بنشینیم و فرمان تسلیم دربرابر دشمن را امضا کنیم؛ بله بنشینیم، اما مصالح مان را در نظر بگیریم، نه این که آن ها دیکته کنند و ما امضا کنیم.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی سند 2030 را نمونه ای از نقشه های استعماری غرب دانست و ابراز کردند: آن ها این سند را فرستادند و می گویند امضا کنید؛ باید بگوییم شما چه حقی دارید برای آموزش و پرورش و مسائل فرهنگی ما سند تنظیم کنید تا ما امضا کنیم؟

ایشان نسل جوان انقلاب اسلامی را سرمایه همیشگی انقلاب معرفی کرد و فرمودند: در طول انقلاب همین نسل جوان بودند که توانستند با فداکاری و از خودگذشتگی خطوط دشمن را در هم بشکنند و مسأله قابل توجه این است که امروزه نیز همین نسل جوان هستند که می توانند از این انقلاب  نگهداری کنند.

معظم له یادآور شدند: تاریخچه انقلاب را باید به طور مستند برای جوانان تبیین کنیم تا بدانند این انقلاب به آسانی به دست نیامده است؛ همچنین جوانان باید صمیمیتی که در انقلاب داشتیم را میان ما مشاهده کنند و نکته دیگر این که نباید از زمان عقب بمانیم، بلکه با وفاداری به اصول اسلام، زمان  را درک کرده و به وظیفه خودمان عمل کنیم.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پایان اظهار داشتند: نه جمود معنی دارد و نه بی بندوباری و ما باید روح و حقیقت و مشکلات زمان را درک کرده و با زبان محبت و صمیمیت با جوانان صحبت کنیم و بدانیم که این ادبیات مؤثر است.

captcha