خدمات شیعیان در زمینه علم کلام

خدمات شیعیان در زمینه علم کلام


در قرن‌های اخیر فعالیت‌های زیادی در زمینه کلام توسط علما و بزرگان شیعه انجام شده است و افراد بسیار زیادی نیز در زمینه کلام تربیت شده‌اند.‌

رئیس کمیسیون کلام کنگره بین المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی گفت: در قرن‌های اخیر فعالیت‌های زیادی در زمینه کلام توسط علما و بزرگان شیعه انجام شده است و افراد بسیار زیادی نیز در زمینه کلام تربیت شده‌اند.

به گزارش ستاد خبری کنگره بین‌المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصفر جبرئیلی در اختتامیه این کنگره که در سالن پیامبر اعظم (ص) مدرسه امام موسی کاظم(ع) برگزار شد اظهار کرد: در سال‌های اخیر روایات نبوی در چند جلد کتاب چاپ و منتشر شد که کتاب‌های بسیار ارزشمندی است.

وی افزود: در قرن چهارم، عالمان شیعی در سه بعد کلام، فلسفه و حدیث فعالیت‌های جدی داشتند و در این زمینه‌ کارهای زیادی انجام داده‌اند.

رئیس کمیسیون کلام کنگره بین المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی خاطرنشان کرد: در قرن‌های اخیر فعالیت‌های زیادی در زمینه کلام توسط علما و بزرگان شیعه انجام شده است و افراد بسیار زیادی نیز در زمینه کلام تربیت شده‌اند.

وی ادامه داد: فعالیت‌ها و اقداماتی که توسط شیعیان در زمینه کلام انجام شد، موجب تغییر نگاه برخی از علمای اهل سنت مصر نسبت به خدمات شیعیان به علوم اسلامی شد.

حجت‌الاسلام جبرئیلی گفت: ما در کمیسیون کلام سعی کردیم در ۱۴ مقاله یک دور کلام شیعه را بررسی کنیم؛ همچنین امیدواریم این کنگره بتواند تاثیرات زیادی در معرفی نقش شیعیان در پیدایش و گسترش علوم اسلامی داشته باشد.

captcha