نسبت به دشمنان باید با بدبینی نگاه و رفتار کرد/ مقابله با فساد در کشور نیازمند تصمیمی بنیادین است

نسبت به دشمنان باید با بدبینی نگاه و رفتار کرد/ مقابله با فساد در کشور نیازمند تصمیمی بنیادین است


دشمنان و غربی ها سوء نیت دارند و ما هیچگاه نباید به آن ها خوشبین باشیم بلکه همواره  نسبت به رفتار دشمنان باید با بدبینی رفتار کرد، مسائل اخلاقی، اعتقادی، سیاسی و اجتماعی مورد هجمه است که باید مقابله کرد‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت با تسلیت سالروز شهادت امام رضا(علیه السلام) به حادثه زلزله در کرمانشاه اشاره کرده و فرمودند: دولت و ملت این بار بهتر از دفعات قبل حضور پیدا کرده و کمک کردند و کمک ها سریع تر و جامع تر بود که جای تشکر دارد.

ایشان افزودند: اما باید توجه داشت که هنوز مشکلات فراوان بوده و مهم ترین مسأله پرداختن به ساخت و ساز خانه هاست که کار اصلی به شمار می رود، نباید به گونه ای باشد که گذشت زمان سبب فراموشی  این مسأله مهم از سوی ملت و دولت شود به ویژه که رو به زمستان می رویم، باید برنامه ریزی شود که مردم نجات پیدا کنند.

معظم له با بیان این که امید در دل ها برای بازسازی اماکن تخریب شده نباید تبدیل به یأس شود، اظهار داشتند: متأسفانه وضع ساختمان ها بسیار فرسوده است و حتی ساختمان های نو نیز فرسوده محسوب می شوند.

ایشان ادامه دادند: باید برای ساختمان های فرسوده فکری اساسی شود چرا که ضایعات بسیاری دارد، اگر ساختمان های فرسوده درست شود خرج کمتری دارد تا این که زلزله رخ دهد و سپس بخواهیم به آن رسیدگی کنیم، باید به این مسائل رسیدگی شود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با تأکید بر این که مسأله نظام مهندسی باید از وضع فعلی خارج شود، ابراز داشتند: نباید به گونه ای باشد که کار تنها تشریفات بوده و وسیله ای برای درآمد عده ای باشد، باید در ساخت و سازها دقت شود و دعواها در این زمینه را باید کنار گذاشت.

ایشان با اشاره به معضلات فضای مجازی عنوان کردند: مشکل فضای مجازی تنها ایجاد مفاسد اخلاقی و تزلزل اخلاقی نیست بلکه در مواردی دام سیاسی محسوب می شود، دشمن با استفاده از فضای مجازی دام هایی را طراحی کرده تا بتواند به فروپاشی نظام برسد و این موضوع هوشیاری مسؤولان را می طلبد.

معظم له خاطرنشان کردند: دشمنان و غربی ها سوء نیت دارند و ما هیچگاه نباید به آن ها خوشبین باشیم بلکه همواره  نسبت به رفتار دشمنان باید با بدبینی رفتار کرد، مسائل اخلاقی، اعتقادی، سیاسی و اجتماعی مورد هجمه است که باید مقابله کرد.

ایشان اضافه کردند: باید برای یک جانشین دارای کارامدی کافی و اشباع کننده مردم فکری شود تا شاهد آسیب های متعدد در فضای مجازی نباشیم، نباید گفته شود که نمی توان این کار را انجام داد بلکه با همت و برنامه ریزی می توان کار را پیش برد، مسؤولان باید دست به دست هم دهند و مشکل فضای مجازی را حل کنند، مسؤولان کشور هشدار داده اند که در پرونده های قضایی آثار فضای مجازی دیده می شود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که مالیات ها باید عادلانه باشد، فرمودند: نباید به گونه ای باشد که گردن کلفت ها از مالیات فرار کنند و کسبه ها و افراد جزء مجبور به پرداخت آن باشند، باید بر مالیات ها دقت بیشتری شود.

ایشان افزودند: گاهی مسائل عجیبی واقع می شود و یک مرتبه گفته می شود که در صندوق فرهنگیان رقم نجومی فساد شده و یا این که مسؤولان می گویند بیش از هزار تریلی قاچاق کشف شده است، باید متوجه اوضاع باشیم و درباره مقابله با فساد تصمیمی بنیادین گرفته شود.

برچسب ها : مکارم شيرازي
captcha