عشق به اباعبدالله حد و مرز نمی شناسد/ نباید برای جلب نظر مستمع به هر وسیله ای تمسک کرد

عشق به اباعبدالله حد و مرز نمی شناسد/ نباید برای جلب نظر مستمع به هر وسیله ای تمسک کرد


عشق و ارادت به اهل بیت(ع) بویژه اباعبدالله الحسین(ع) حد و مرز نمی شناسد، علاقه مندان و دوست داران حضرت در سراسر عالم هستند و هر یک طبق آیین و رسوم خود نسبت به اقامه عزا و برگزاری مجالس سوگواری اقدام می کنند‌

مسؤولان و دست اندرکاران مؤسسه وارث الانبیاء(ع) با حضور در بیت حضرت آیت‌ الله العظمی مکارم شیرازی با معظم له دیدار و گفت وگو کردند.

معظم له پس از استماع گزارش ارائه شده از سوی مسؤول این مؤسسه، تلاش و فعالیت در زمینه تبیین ابعاد قیام اباعبدالله الحسین(ع) و ابعاد شخصیتی ایشان را اقدامی ارزنده خواندند.

ایشان بیان کردند: مساله امام حسین و عزای سیدالشهدا(ع) از جمله موضوعاتی است که هرچه در این زمینه تلاش و جهاد شود نتیجه بهتری بدست خواهد آمد.

معظم له با تاکید بر لزوم پرهیز از عجله در تدوین موسوعه های علمی مرتبط با اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار داشتند: ممکن است در این موسوعه ها اشکالات و ابهاماتی باشد که نیاز به تامل و مداقه دارد و عجله در تهیه و تدوین آن می تواند از اعتبار کار بکاهد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه با تاکید بر این که عشق و ارادت به اهل بیت(ع) بویژه اباعبدالله الحسین(ع) حد و مرز نمی شناسد، اظهار داشتند: علاقه مندان و دوست داران حضرت در سراسر عالم هستند و هر یک طبق آیین و رسوم خود نسبت به اقامه عزا و برگزاری مجالس سوگواری اقدام می کنند.

معظم له اضافه کردند: متاسفانه در این زمینه کار مدون و منسجمی صورت نگرفته و شایسته است در این زمینه کار مستندی صورت گیرد تا گوشه هایی از عشق و دلدادگی آزادیخواهان در تمام عالم به حضرت سیدالشهدا(ع) به تصویر کشیده شود.

ایشان بخش دیگری از سخنان خود در این دیدار را به آسیب هایی که مجالس عزاداری را تهدید می کند، اختصاص دادند.

معظم له گفتند: بعضا در مجالس تعزیه و چگونگی آن اشکالات و نقایصی وجود دارد؛ برخی قصص که در منابر مطرح می شود و یا اشعار و  خطبه هایی که ایراد می شود نتیجه ای جز تضعیف عقائد به همراه ندارد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی یادآورشدند: ما روایات صحیح و مناسب کم نداریم؛ خطبا باید به این قبیل روایات تمسک کنند؛ نباید برای جلب نظر مستمع به هر وسیله ای تمسک کرد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم پاسخگویی دقیق، عالمانه و مستدل به شبهات درباره اباعبدالله الحسین(ع) و قیام ایشان تاکید کردند و گفتند: طرح شبهه به صورت علنی بدون این که پاسخ دقیق و جامعی به شبهه داده شود، باعث ایجاد شک و تردید در جامعه می شود.

معظم له خطاب به مسؤولان مؤسسه وارث الانبیاء تصریح کردند: در خصوص شبهات باید حداکثر توجه و دقت را داشته باشید؛ توصیه می کنیم در این زمینه تامل بیشتری صورت دهید و حساب شده عمل کنید.

captcha