انتقاد شدید آیت الله العظمی مکارم شیرازی از بی تفاوتی جهان اسلام نسبت به جنایات میانمار

انتقاد شدید آیت الله العظمی مکارم شیرازی از بی تفاوتی جهان اسلام نسبت به جنایات میانمار


آیا کشورهای اسلامی نباید فریادی بزنند، جمعیت به اصطلاح کنفرانس اسلامی که 60 کشور اسلامی در آن هستند نباید جلسه ای فوق العاده تشکیل دهند و به فکر این مظلومان باشند؟‌

حضرت ‌آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج خود فقه که در مسجد اعظم قم برگزار شد، جنایات وحشیانه و نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم کرده و فرمودند: کشور میانمار سابقا برمه نام داشت و از کشورهای جنوب شرق آسیا است که چند میلیون مسلمان دارد و بودایی ها تصمیم گرفتند که مسلمانان را قتل عام کنند، الان می بینیم که هر روز نمونه های تازه ای از جنایات آنان به وضع فجیع صورت می گیرد، بنده شنیدم حتی طالبان هم این ها را محکوم کرده اند.
معظم له با انتقاد شدید از بی تفاوتی دنیا و جهان اسلام نسبت به این جنایات وحشیانه، اظهار داشتند: آیا کشورهای اسلامی نباید فریادی بزنند، جمعیت به اصطلاح کنفرانس اسلامی که 60 کشور اسلامی در آن هستند نباید جلسه ای فوق العاده تشکیل دهند و به فکر این مظلومان باشند؟
ایشان ادامه دادند: شورای امنیت که اگر گردی بر دامان اسرائیل بنشیند ساکت نمی نشیند چرا در این زمینه سکوت کرده است؟ مثل این که غیرت اسلامی در کار نیست، از شورای امنیت انتظاری نیست اما مسلمانان باید به وظیفه خود عمل کنند.
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی پیشنهاد کردند که وزرای خارجه کشورهای اسلامی درباره حل مشکل میانمار اجتماعی تشکیل دهند و ابراز داشتند: آن ها وقتی ببینند وزرای 60 کشور اسلامی درباره این مسأله به بحث پرداخته اند حساب می کنند و می بینند که طرف آن ها قوی است و می تواند تصمیماتی بگیرد، چه مانعی دارد ایران پیشقدم شود.
ایشان عنوان کردند: در این صورت شورای امنیت هم برای حفظ آبروی خود هم که شده شاید اقدامی انجام می دهد، باید در اینگونه موارد به صورت جدی ورود کرد و فریاد کشید، باید در برابر این جانیان وحشی و بی رحم بایستند، غالب مسلمانان میانمار اهل سنت هستند و ما همان اندازه از آن ها دفاع می کنیم که اگر شیعه بودند دفاع می کردیم، این نشان می دهد که در این مسائل فرقی نمی گذاریم.
معظم له در بخش دیگری از سخنانشان با تأکید بر این که غدیر باید از مظلومیت خارج شود، خاطرنشان کردند: جشن، شادمانی، سرور و دید و بازدیدها خوب است و باید انجام شود اما تمام جوانان شیعه را باید به محتوای غدیر وارد کرد، روایت متواتر بوده و محتوا همانند نص واضح است.
ایشان اضافه کردند: بدون این که به مقدسات دیگران توهین کرده و سبب اختلاف شویم باید از مذهب خود حمایت کنیم و غدیر را با آبرومندی بیشتر بزرگ بداریم، بنا است که راهپیمایی خوبی عصر روز غدیر از حرم تا جمکران برگزار شود و بنده هم قول دادم مقداری که می توانم شرکت کنم.
 

برچسب ها :
captcha