تجلیل آیت الله العظمی مکارم شیرازی از فعالیت های آکادمی علوم اسلامی آلمان

تجلیل آیت الله العظمی مکارم شیرازی از فعالیت های آکادمی علوم اسلامی آلمان


این جای خشنودی دارد که در آلمان یعنی مرکز اروپا چنین برنامه هایی اجرا شود و جمعی از برادران و خواهران به تحصیل علوم دینی بپردازند  ما امیدواریم این گونه برنامه ها توسعه پیدا کند.‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار با مدیر و جمعی از طلاب آکادمی علوم دینی آلمان ضمن ابراز خرسندی از ظهور و گسترش اسلام در غرب، اظهار داشتند: این جای خشنودی دارد که در آلمان یعنی مرکز اروپا چنین برنامه هایی اجرا شود و جمعی از برادران و خواهران به تحصیل علوم دینی بپردازند  ما امیدواریم این گونه برنامه ها توسعه پیدا کند.
معظم له در ادامه با اشاره به ایام میلاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، اظهار داشتند: برخی گمان می کنند وقتی حضرت ظهور کند دنیا به عقب برمی گردد و حضرت با شمشیر و اسب به جنگ کفار می رود و همه سلاح ها از کار می افتد، در حالی که روایت داریم وقتی ایشان ظهور می کند علم و دانش بشر در آن دوران رشد چشم گیری پیدا می کند.
ایشان افزودند: در روایات داریم که در آن دوران پست و گفت وگوهای کاغذی برداشته می شود و همه مردم از شرق و غرب عالم بدون وسیله ای با هم ارتباط برقرار می کنند، دستگاه قضایی در آن روزگار تقویت می شوند که همه اعمال اشخاص روشن است و احتیاج به تشکیلات و پرونده سازی ها نیست.
معظم له با بیان اینکه در روایتی داریم که از 27 حرف علم، تنها انسان ها به اندازه دو حرف در اختیار دارند و 25 قسمت علم در دوران ظهور آن حضرت مشخص می شود؛ تا جایی که وسایل ارتباطی نقلیه به شدت گسترش پیدا می کند و هرکس به سرعت زیاد می تواند از قسمتی از دنیا به قسمت دیگری برود و خود حضرت نیز علوم و دانش ها را توسعه می دهند.
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تأکید کردند: بعد از ظهور ایشان مردم در پرتو پیشرفت علوم و دانش های بشری زندگی بسیار پیشرفته و خوبی خواهند داشت و ما نیز امیدواریم بتوانیم در آن دوران باشیم و در رکاب حضرت خدمت کنیم.
ایشان در پایان خاطرنشان کردند: شما در کشور آلمان برنامه های فرهنگی و علمی مهم و اساسی دارید و فعالیت های خود را در غرب با قدرت دنبال کنید و در مرحله نخست جوانان شیعیان را حفظ کنید و در مرحله دوم افراد جدیدی را به برنامه های خود اضافه کنید.

captcha