انجام زیارات نیابتی و معرفی خانواده های برگزیده از بین شرکت کنندگان در پویش عهد اربعینی

انجام زیارات نیابتی و معرفی خانواده های برگزیده از بین شرکت کنندگان در پویش عهد اربعینی


با عنایت حضرت حق زیارت نیابتی در حرم حضرت علی، امام حسین، امام موسی کاظم، امام جواد، امامین عسکریین و حضرت عباس علیهم السلام به همراه پیاده روی نجف تا کربلا و قرائت زیارت اربعین به نیابت از شرکت کنندگان در پویش انجام شد. ‌

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی مد ظله العالی با توجه به مشکلات مهمی که در این ایام دنیا را فراگرفته است، پیشنهاد راه اندازی پویشی به نیت تعجیل در ظهور امام زمان (عجّل الله تعالی فرجه الشریف) و رفع گرفتاری ها را به محضر معظم له ارائه نمود.

-----

متن سوال و پاسخ معظم له:

باسمه تعالی

محضر مبارک آیت الله العظمی مکارم شیرازی مد ظله العالی

پایگاه اطلاع رسانی دفتر شما بر آن است که با توجه به مشکلات مهمی که در این ایام دنیا را فراگرفته است، به نیت تعجیل در ظهور امام زمان(عجّل الله تعالی فرجه الشریف) و رفع گرفتاریها در پویشی سراسری از مومنین دعوت نماید از فرصت چهل روزه عاشورا تا اربعین حسینی کمال بهره را برده و در این چهل روز دعای عهد را بخوانند و با توجه به پاکی و صفای وجود کودکان خردسال آنها را با خود همراه کنیم تا خداوند نظر عنایتی بفرمایند، خواهشمند است نظر خود را در این مورد بیان فرمایید.

 

بسمه تعالی

باسلام

همانطور که اشاره کردید ایام عزاداری سید الشهدا علیه السلام تا اربعین زمان مناسبی برای توجه، توسل و دعا جهت رفع مشکلات و بلایا می باشد.

آنچه مرقوم داشتید، بلامانع است. ما نیز برای حل مشکلات دعا می کنیم.

 خداوند از همه مومنان قبول فرماید

همیشه موفق باشید

-----

این پویش که با عنوان عهد اربعینی ترتیب داده شد به حمد الله با استقبال پرشور مومنین ایران و بیش از 20 کشور از جمله جمهوری آذربایجان، انگلیس، کانادا، افغانستان، هندوستان، پاکستان، افریقای جنوبی، کامرون، استرالیا، ایالات متحده، اتریش، بحرین، آرژانتین، ترکیه، امارات متحده، عربستان سعودی، تانزانیا، روسیه، نیجریه، مالزی و... روبرو گردید.

و با عنایت حضرت حق زیارت نیابتی در حرم حضرت علی، امام حسین، امام موسی کاظم، امام جواد، امامین عسکریین و حضرت عباس علیهم السلام به همراه پیاده روی نجف تا کربلا و قرائت زیارت اربعین به نیابت از شرکت کنندگان در پویش انجام شد. 

و در ظهر اربعین به قید قرعه 6 خانواده انتخاب شدند و هدایای نفیس مادی و معنوی امروز هفتم مهرماه از طریق پست برای آنها ارسال گردید.

اسامی برگزیدگان:

خانواده محترم سخن گو – دهدشت

خانواده محترم خطیبی - تربت حیدریه

خانواده محترم نوری - تهران

خانواده محترم مشهدی -  تهران

خانواده محترم صادقی - تبریز

خانواده محترم پورصالحی – اصفهان

captcha