آمریکا با ذلت از عراق خواهد رفت

آمریکا با ذلت از عراق خواهد رفت


در این مراسم یک واژه واحد به کار می بریم که همان ذکر پیروزی است زیرا شهید سلیمانی با شهادت خود صفحه جدیدی از پیروزی جبهه مقاومت رقم زدند.‌

امام جمعه نجف با اشاره به سرخوردگی آمریکا از شکست فتنه هایش بیان کرد: آمریکا با ذلت از عراق خواهد رفت.
حجت الاسلام والمسلمین صدرالدین قبانچی امشب در همایش سرداران رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس که امشب با حضور آیت الله العظمی مکارم شیرازی و آیت الله العظمی سبحانی در مدرسه امام کاظم(ع) برگزار شد گفت: سردار سلیمانی یک امت و قهرمان سیاست و مبارزه و دیانت و اخلاص بود.
وی با تقدیر از حاضران در این همایش از جمله آیت الله العظمی مکارم شیرازی افزود: در این مراسم یک واژه واحد به کار می بریم که همان ذکر پیروزی است زیرا شهید سلیمانی با شهادت خود صفحه جدیدی از پیروزی جبهه مقاومت رقم زدند.
امام جمعه نجف بیان کرد: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، قدرت دین و قدرت ملت ها بود. امام خمینی با نظام سیاسی که تاسیس کردند در مقابل استکبار جهانی شرق و غرب ایستادند. امام خمینی(ره) این جمله معروف خود یعنی نه شرقی و نه غربی را سردادند که این مساله یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی بود.
وی گفت: عراق پس از سرنگونی رژیم بعث دو گزینه را پیش روی داشت. نخست، برپایی نظام سیاسی وابسته به استکبار جهانی بود که در آن صورت خبری از جنگ و مشکلات نبود. گزینه دوم تاسیس نظام سیاسی مستقل بود. ملت عراق و مراجع عالیقدر عراق گزینه دوم را انتخاب کردند.
وی افزود: تاسیس نظام سیاسی مستقل مبنی بر انتخابات مردمی انتخاب مردم و حوزه و مراجع عراق بود. از روز اول به کشورهای جهانی و استکبار جهانی این پیام ها را دادیم که ما انتخابات را می خواهیم. پیروزی ما در وحدت ملت بود.
امام جمعه نجف بیان کرد: ملت عراق موفق شد که بین مذاهب و قبایل و شیعیان عراق این وحدت را ایجاد کند. در نجف این وحدت ایجاد شد. اگر می خواهیم آزاده زندگی کنیم باید خود را برای مواجهه با استکبار آماده کنیم.
وی گفت: باید خط مقاومت را انتخاب کنیم و خوشبختانه مردم عراق خط مقاومت را انتخاب کردند. وحدت و مقاومت و ایجاد فضای همدلی بین شیعیان و اهل تسنن رمز موفقیت ما است.
این استاد حوزه علمیه نجف افزود: صبرو حکمت رمز پیروزی ما بود. با استفاده از حکمت به سمت جنگ طایفگی کشیده نشدیم و پس از آن شیعیان و اهل سنت در تشکیل دولت شرکت کردند و موفق شدیم نظام سیاسی خود را با شرکت در انتخابات تعیین کنیم.
امام جمعه نجف بیان کرد: استکبار جهانی داعش را آوردند و ماه های مدیدی زمین عراق تحت سیطره داعش بود. آنها جنگ واقعی را با اعلام خلافت به راه انداختند که به حمدالله با عشق امام حسین و کربلا و شعار هیهات من الذله و قهرمانان انقلاب با امر مرجعیت در مقابل داعش به پیروزی رسیدند.
وی گفت: پس از این پیروزی توطئه بزرگ آمریکا در عراق با شکست مواجه شد. تا جایی که ترامپ ناچار شد با سفر به عربستان ریاست یک نشست اسلامی را با حمایت عربستان به عهده بگیرد تا آبروی از دست رفته خود را به دست بیاورد.
حجت الاسلام والمسلمین قبانچی افزود: امروزه به فتنه داخلی رسیدیم. نه داعش توانست ما را شکست دهد و نه فتنه طائفی.دشمن تلاش کرد که بین خود شیعیان فتنه ایجاد کنند که به حمدالله در این فتنه اخیر نیز پیروز شدیم. فتنه اخیر به پایان رسید. اخیرا ملت عراق در بغداد با حضور 3میلیون نفر فریاد زدند که آمریکا باید از عراق بیرون برود.
امام جمعه نجف بیان کرد: دشمن اصلی ما آمریکا و اسراییل هستند. گروه های حشدالشعبی پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی به صورت با هم متحد شدند و وحدت را بین خود ایجاد کردند و در مقابل خطر واقعی پیش روی عراق متحد شدند و پارلمان عراق نیز به سرعت به خروج نیروهای آمریکایی از عراق رای داد و این ها از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
وی با ذکر این مطلب که ما مدیون خون این شهدا هستیم، گفت: در تمام این پیروزی ها، سردار سلیمانی کاملا موثر بود. وی هم در مقابل داعش و هم در مقابل فتنه داخلی تاثیر گذار بود. وی در مقابل فتنه داخلی ایستاد و نقش مثبتی ایفاد کرد. 
وی تقدیر از جمهوری اسلامی گفت: نکته دیگر آن است که فتنه دشمنی بین ایران و عراق نیز به شکست انجامید و دشمنان نتوانستند بین دو ملت تفرقه ایجاد کنند و ما در این فتنه نیز پیروز شدیم و شاهد تشییع باشکوه شهدا در ایران و عراق بودیم.
امام جمعه نجف بیان کرد: امروزه مردم عراق در میدان های شهرها خواهان خروج آمریکا از عراق هستند و این نشانه شکست دشمن در ایجاد فتنه داخلی است. آیت الله سیستانی در بیانیه اخیر خود خواستار استقلال عراق و حفظ حاکمیت ملی عراق و عدم دخالت دشمنان و بیگانگان در این کشور شد.
وی گفت: آمریکایی ها گفتند که ما حاضر هستیم از عراق خارج شویم ولی محترمانه این خروج صورت گیرد. نکته دیگر آن است که آمریکایی می گویند ما حاضریم خارج شویم ولی خسارت ما را پرداخت کنید. آمریکا امروز توسط می کند به عراق تا پولی به ما بدهید و محترمانه ما را از عراق خارج کنید. آنها از عراق خارج می شوند

captcha