همایش اربعین شهادت سرداران رشید اسلام برگزار شد

همایش اربعین شهادت سرداران رشید اسلام برگزار شد


همایش اربعین شهادت سرداران رشید اسلام در حضور حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی و با سخنرانی آیت‌الله اراکی، دکتر علی اکبر ولایتی و حجت‌الاسلام و المسلمین صدرالدین قپانچی امام جمعه نجف اشرف برگزار شد.‌

همایش اربعین شهادت سرداران رشید اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس سرداران مقاومت با حضور آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی در مسجد مدرسه امام کاظم (علیه السلام) آغاز به کار کرد.

در این مراسم آیت‌الله اراکی، عضو مجلس خبرگان رهبری، علی اکبر ولایتی مشاور عالی مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام و المسلمین صدرالدین قپانچی امام جمعه نجف اشرف به سخنرانی می‌پردازند.

- آیت الله علوی بروجردی، آیت الله گرامی، آیت الله شیخ عیسی قاسم، حجت الاسلام و المسلمین ربانی مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه، حجت الاسلام و المسلمین عباسی رئیس جامعه المصطفی، حجت الاسلام والمسلمین غفوری قائم مقام مدیر حوزه های علمیه، آیت الله  فاضل لنکرانی عضو جامعه مدرسین، آیت الله حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه های علمیه، آیت الله سید محمد غروی عضو شورای عالی حوزه های علمیه، معاونین مرکز مدیریت حوزه های علمیه. حجت الاسلام والمسلمین نمازی مشاور وزیر کشور. حجت الاسلام والمسلمین آشتیانی و دکتر بهرام سرمست استاندار قم از شخصیت های حاضر در این مراسم هستند.

- حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی هم اکنون در مراسم حضور پیدا کردند.

- حضور حضرت آیت الله العظمی سبحانی در محل همایش

- حضور حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در محل همایش

- آغاز سخنرانی دکتر علی اکبر ولایتی مشاور عالی مقام معظم رهبری

علی اکبر ولایتی: دوره حضور آمریکا در منطقه به سر آمده است
مشاور امور بین الملل رهبر انقلاب گفت: ولایتی با بیان اینکه پشتوانه لجستیک نیروهای آمریکا در سوریه، عراق است یادآور شد: خاتمه حضور آمریکا در عراق به اتمام حضور آن ها در سوریه خواهد انجامید و به زودی آن ها از این دو کشور بیرون خواهند رفت.

علی اکبر ولایتی شامگاه شنبه در مراسم اربعین شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس که در مدرسه علمیه امام کاظم(علیه السلام) برگزار شد، عنوان کرد: شهادت سردار سلیمانی مهمترین حادثه در تاریخ معاصر است.
وی با بیان اینکه سردار سلیمانی هم در زمان حیات و هم پس از شهادتش منشاء برکات بود، افزود: آنچه که در عراق با حضور پرشور مردم اتفاق افتاد، یک خاتمه خوبی بود برا اختلافاتی که با تحریک آمریکا ایجاد شده بود.
مشاور امور بین الملل رهبر انقلاب گفت: تشییع پیکر سردار سلیمانی را در تاریخ اسلام کم نظیر دانست و بیان کرد: آمریکایی ها با این کار خود حماقت بزرگی را انجام دادند، آن ها تصور می کردند که با این اقدام جبهه مقاومت رو به خاموشی خواهد رفت، آنچه که همزمان و با حضور مردم اتفاق افتاد، نشان داد که آن ها باز هم دچار اشتباهات محاسباتی شدند.
ولایتی اضافه کرد: شعار علیه رژیم صهیونیستی در سال های اخیر در عراق مرسوم نبوده است، این اتفاق موجب شد که مردم عراق علیه رژیم صهیونیستی شعار بدهند.
وی تاکید کرد: آمریکایی ها بدانند که از عراق رفتنی هستند، با توجه به اطلاعات موجود، بخش مهمی از مجلس عراق یکپارچه بر اخراج آمریکایی ها رای دادند؛ همچنین شخصیت های برجسته و صاحب نفوذ عراق نیز با این جریان همراه شده اند.
مشاور امور بین الملل رهبر انقلاب بیان کرد: در سوریه همین روزها بخش های مهمی از استان ادلب آزاد شده و مجاهدان سوری در حال خاتمه دادن به حضور تروریست های النصره هستند و یقینا تروریست ها در روزهای آینده ادلب را ترک خواهند کرد.
ولایتی با بیان اینکه پشتوانه لجستیک نیروهای آمریکا در سوریه، عراق است یادآور شد: خاتمه حضور آمریکا در عراق به اتمام حضور آن ها در سوریه خواهد انجامید و به زودی آن ها از این دو کشور بیرون خواهند رفت.
وی ادامه داد: در گذشته طرح های مشابه معامله قرن بسیار بوده که هنوز جوهر آن خشک نشده بود، باطل شد، امروز خواسته یکپارچه مسلمانان آزاد شدن فلسطین است.
ولایتی خاطرنشان کرد: طرح معامله قرن طرحی احمقانه است، آن ها روی چیزی معامله می کنند که روی آن مالکیتی ندارند، گروه های مبارز فلسطین با این طرح به مخالفت پرداخته اند و این طرح رزمندگان فلسطینی را دور یک پرچم جمع کرده است.
وی عنوان کرد: دشمن بخواهد یا نخواهد ایران قدرت اول منطقه بوده و خط تهران، بغداد، دمشق، بیروت و فلسطین جبهه مقاومت را در خود دارد و این خط ادامه خواهد یافت.
مشاور امور بین الملل رهبر انقلاب تصریح کرد: سیاست های رهبر انقلاب از گذشته تا کنون مبتنی بر این بوده که پشتیبان نهضت های اسلامی بوده اند.

- آغاز سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین صدرالدین قپانچی امام جمعه نجف اشرف

امام جمعه نجف:
آمریکا با ذلت از عراق خواهد رفت
امام جمعه نجف با اشاره به سرخوردگی آمریکا از شکست فتنه هایش بیان کرد: آمریکا با ذلت از عراق خواهد رفت.
حجت الاسلام والمسلمین صدرالدین قبانچی امشب در همایش سرداران رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس که امشب با حضور آیت الله العظمی مکارم شیرازی و آیت الله العظمی سبحانی در مدرسه امام کاظم(ع) برگزار شد گفت: سردار سلیمانی یک امت و قهرمان سیاست و مبارزه و دیانت و اخلاص بود.
وی با تقدیر از حاضران در این همایش از جمله آیت الله العظمی مکارم شیرازی افزود: در این مراسم یک واژه واحد به کار می بریم که همان ذکر پیروزی است زیرا شهید سلیمانی با شهادت خود صفحه جدیدی از پیروزی جبهه مقاومت رقم زدند.
امام جمعه نجف بیان کرد: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، قدرت دین و قدرت ملت ها بود. امام خمینی با نظام سیاسی که تاسیس کردند در مقابل استکبار جهانی شرق و غرب ایستادند. امام خمینی(ره) این جمله معروف خود یعنی نه شرقی و نه غربی را سردادند که این مساله یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی بود.
وی گفت: عراق پس از سرنگونی رژیم بعث دو گزینه را پیش روی داشت. نخست، برپایی نظام سیاسی وابسته به استکبار جهانی بود که در آن صورت خبری از جنگ و مشکلات نبود. گزینه دوم تاسیس نظام سیاسی مستقل بود. ملت عراق و مراجع عالیقدر عراق گزینه دوم را انتخاب کردند.
وی افزود: تاسیس نظام سیاسی مستقل مبنی بر انتخابات مردمی انتخاب مردم و حوزه و مراجع عراق بود. از روز اول به کشورهای جهانی و استکبار جهانی این پیام ها را دادیم که ما انتخابات را می خواهیم. پیروزی ما در وحدت ملت بود.
امام جمعه نجف بیان کرد: ملت عراق موفق شد که بین مذاهب و قبایل و شیعیان عراق این وحدت را ایجاد کند. در نجف این وحدت ایجاد شد. اگر می خواهیم آزاده زندگی کنیم باید خود را برای مواجهه با استکبار آماده کنیم.
وی گفت: باید خط مقاومت را انتخاب کنیم و خوشبختانه مردم عراق خط مقاومت را انتخاب کردند. وحدت و مقاومت و ایجاد فضای همدلی بین شیعیان و اهل تسنن رمز موفقیت ما است.
این استاد حوزه علمیه نجف افزود: صبرو حکمت رمز پیروزی ما بود. با استفاده از حکمت به سمت جنگ طایفگی کشیده نشدیم و پس از آن شیعیان و اهل سنت در تشکیل دولت شرکت کردند و موفق شدیم نظام سیاسی خود را با شرکت در انتخابات تعیین کنیم.
امام جمعه نجف بیان کرد: استکبار جهانی داعش را آوردند و ماه های مدیدی زمین عراق تحت سیطره داعش بود. آنها جنگ واقعی را با اعلام خلافت به راه انداختند که به حمدالله با عشق امام حسین و کربلا و شعار هیهات من الذله و قهرمانان انقلاب با امر مرجعیت در مقابل داعش به پیروزی رسیدند.
وی گفت: پس از این پیروزی توطئه بزرگ آمریکا در عراق با شکست مواجه شد. تا جایی که ترامپ ناچار شد با سفر به عربستان ریاست یک نشست اسلامی را با حمایت عربستان به عهده بگیرد تا آبروی از دست رفته خود را به دست بیاورد.
حجت الاسلام والمسلمین قبانچی افزود: امروزه به فتنه داخلی رسیدیم. نه داعش توانست ما را شکست دهد و نه فتنه طائفی.دشمن تلاش کرد که بین خود شیعیان فتنه ایجاد کنند که به حمدالله در این فتنه اخیر نیز پیروز شدیم. فتنه اخیر به پایان رسید. اخیرا ملت عراق در بغداد با حضور 3میلیون نفر فریاد زدند که آمریکا باید از عراق بیرون برود.
امام جمعه نجف بیان کرد: دشمن اصلی ما آمریکا و اسراییل هستند. گروه های حشدالشعبی پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی به صورت با هم متحد شدند و وحدت را بین خود ایجاد کردند و در مقابل خطر واقعی پیش روی عراق متحد شدند و پارلمان عراق نیز به سرعت به خروج نیروهای آمریکایی از عراق رای داد و این ها از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
وی با ذکر این مطلب که ما مدیون خون این شهدا هستیم، گفت: در تمام این پیروزی ها، سردار سلیمانی کاملا موثر بود. وی هم در مقابل داعش و هم در مقابل فتنه داخلی تاثیر گذار بود. وی در مقابل فتنه داخلی ایستاد و نقش مثبتی ایفاد کرد. 
وی تقدیر از جمهوری اسلامی گفت: نکته دیگر آن است که فتنه دشمنی بین ایران و عراق نیز به شکست انجامید و دشمنان نتوانستند بین دو ملت تفرقه ایجاد کنند و ما در این فتنه نیز پیروز شدیم و شاهد تشییع باشکوه شهدا در ایران و عراق بودیم.
امام جمعه نجف بیان کرد: امروزه مردم عراق در میدان های شهرها خواهان خروج آمریکا از عراق هستند و این نشانه شکست دشمن در ایجاد فتنه داخلی است. آیت الله سیستانی در بیانیه اخیر خود خواستار استقلال عراق و حفظ حاکمیت ملی عراق و عدم دخالت دشمنان و بیگانگان در این کشور شد.
وی گفت: آمریکایی ها گفتند که ما حاضر هستیم از عراق خارج شویم ولی محترمانه این خروج صورت گیرد. نکته دیگر آن است که آمریکایی می گویند ما حاضریم خارج شویم ولی خسارت ما را پرداخت کنید. آمریکا امروز توسط می کند به عراق تا پولی به ما بدهید و محترمانه ما را از عراق خارج کنید. آنها از عراق خارج می شوند

- آغاز سخنرانی آیت‌الله اراکی، عضو مجلس خبرگان رهبری

آیت الله اراکی امشب در همایش سرداران رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که در مدرسه امام کاظم (ع) برگزارشد گفت: قرآن کریم بیان می کند که دشمنان دین تلاش می کنند که تزویر را جایگزین دین حق کنند.

عضو خبرگان رهبری افزود: انبیا و رسل آمدند تا حکومت، حکومت خدا و فرمان نیز فرمان خدا باشد. آنچه به عنوان مانع در مقابل تداوم و این حرکت بزرگ سربر می آورده است، جریان های تزویری بودکه دین تزویر را جایگزین دین حق می کرده است و در این جایگزینی از ابزار کتمان، تحریف لفظی، تحریف معنوی و مصداقی استفاده می کرده است.

استاد حوزه علمیه  اظهارکرد: در 200 ساله اخیر قدرت جهانی دیده شد که در ایجاد دین تزویر خبیث ترین توطئه ها را برجای گذاشت و آن هم استعمار پیر انگلیس بود. وهابیت از جمله این طرح های تزویری بود که برای مقابله با دین حق به وجود آمد. حربه نوینی که از سوی استعمار به کار گرفته شده حربه سخت بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآورشد: قدرت های تحریفی و قدرت های جنگ علیه حق ترجیح می دهند که از ابزار جنگ نرم استفاده کنند. آنجا که دست به ابزار سخت می برند به آن معنی است که در جنگ نرم خود را ناکام دیده اند. چیزی که در دوران اخیر مشاهده کردیم همین پدیده عجیب و نو در عرصه این جنگ بود که قدرت های استعماری علاوه بر جنگ نرمی که از آغاز انقلاب به کار می بردند به جنگ سخت نیز متوسل شدند.

وی گفت: قرآن کریم بیان می کند که بزرگترین آرزوی انبیا پیاده کرده دین خدا بوده است. وقتی موسی(ع) پس از احساس پیروزی بر فتنه سامری به درگاه خدا دعا می کند از پروردگار می خواهد که این حسنه و حاکمیت دین خودت را برای ما همیشگی و برقرار فرما. در این هنگام پاسخ می رسد که این حاکمیت حسنه برای تو نیست و متعلق به پیامبر خاتم(ص) است.

استاد خارج حوزه علمیه بیان کرد: پیروزی انقلاب به دست یک رهبر فقیه علوی آغاز دوران بازگشت ولایت به اهل بیت(ع) و پایان شب روی طولانی بود. پس از این پیروزی بزرگ عرصه جنگ نرم و سخت، بسیار شدید تر شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  افزود: در این عرصه سخت، مرجعیت بزرگوار و حوزه های علمیه هم عرصه جنگ نرم و هم در عرصه جنگ سخت پیشتاز بودند.

وی با تقدیر از آیت الله العظمی مکارم شیرازی اظهارکرد: این مرجع تقلید پرچمدار قهرمان عرصه مبارزه با تکفیری گری بود. یکی از موثر ترین فعالیت های دفاع در مقابل جنگ نرم تکفیری و در عصر جنگ تمام عیاری که در مقابل دین حق ایجاد شد، آیت الله العظمی مکارم شیرازی با راه اندازی یک نهضت عظیم و کلان مقابله با تکفیری گری حتی الازهر مصر را تحت تاثیر قراردهند. موضع گیری های شیخ الازهر متاثر از مکاتبات با این مرجع تقلید بود. تا جایی که شیخ الازهر بیان کرد که شیعه و سنی دو بال جهان اسلام هستند. همچنین اعلام کرد که وهابیت از جمله طوایف اسلامی نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآورشد: آنچه در جهان اسلام دیدیم جریان آغازین آن در ایران و از بیانات مقام معظم رهبری و حوزه علمیه و پرچمدار این نهضت، آیت الله العظمی مکارم شیرازی انجام شد.امروز در یک عرصه جدید به سر می بریم. هرچند رسانه ها نمی خواهند به این پیروزی بزرگ اقرار کنند.

وی گفت: اگر شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهانش در عرصه جنگ سخت پیروز شدند، جنگی دیگر و بسیار سهمگین تر در جریان بود که همان جنگ نرم بود. ما در این جنگ نرم با هدایت های مراجع عالیقدر قم و نجف به پیروزی بزرگی دست یافتیم.

استاد خارج حوزه علمیه با ذکر این مطلب که عمر وهابیت به پایان رسیده است بیان کرد: امروز دیگر خبری از وهابیت فعال و متحرک نداریم. دشمن به خوبی دید که دیگر ابزار وهابیت کند شده است. بنده با اجازه از آیت الله العظمی مکارم شیرازی پایان عمر وهابیت در جهان اسلام و آغاز وحدت در جهان اسلام و همه طوایف را اعلام می کنم.

وی افزود: پیروزی های به دست آمده در عراق پیروزی جریان علی ابن ابیطالب(علیه السلام) علیه جبهه استعمار است.

- مراسم با مداحی مداح اهل بیت حاج عباس حیدر زاده به پایان رسید

-پایان خبر

 

 

 

 

captcha