سزاوار است مجلس از استیضاح های پی درپی که موجب تضعیف است صرف نظر کند / زندانیان بی گناه مهریه را هر چه زودتر آزاد کنند

سزاوار است مجلس از استیضاح های پی درپی که موجب تضعیف است صرف نظر کند / زندانیان بی گناه مهریه را هر چه زودتر آزاد کنند


اخیرا در جراید خواندیم که هنوز حدود چهار هزار نفر به خاطر مهریه در زندان ها هستند و ماهیانه دولت باید هفتصد میلیون تومان خرج این افراد کند؛ سخن ما این است که اکثریت قریب به اتفاق شان بیگناه هستند و نباید این همه بیگناه در زندان باشند‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی امروز در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با اشاره به مسائل مهریه و مشکلات ناشی از آن، اظهار داشتند: ما پیش از این نیز تذکراتی دادیم و خوشبختانه بعد از آن کارهایی انجام شد و تسهیلاتی هم برای افرادی که گرفتار مشکل مهریه شده اند قائل شدند که جای خوشبختی است.

ایشان افزودند: اخیرا در جراید خواندیم که هنوز حدود چهار هزار نفر به خاطر مهریه در زندان ها هستند و ماهیانه دولت باید هفتصد میلیون تومان خرج این افراد کند؛ سخن ما این است که اکثریت قریب به اتفاق شان بیگناه هستند و نباید این همه بیگناه در زندان باشند.

معظم له با بیان این که برای آزادی اینها راه های شرعی خوبی وجود دارد که باید مورد توجه و استفاده قرار گیرد، اظهار داشتند: مساله زندان عوارض زیادی دارد، خود شخص را به وجودی کم خاصیت تبدیل می کند و از سویی دیگر زن و بچه و خانواده اش دچار مشکل می شوند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بیان داشتند: شایسته است در این قضیه به درستی موضوع بررسی شود و با بهره گیری از راه های خوب آنها را از زندان آزاد کنند و از سویی دیگر با فراهم کردن مقدمات ازدواج جوانان، آنها را به این امر مهم ترغیب نمایند.

ایشان با اشاره به اینکه ظاهرا مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات قانونی این موضوع اعلام آمادگی کرده است، اظهار داشتند: امیدواریم این مساله در جمهوری اسلامی حل شود.

معظم له در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط  حساس کشور، گفتند: امروز در شرایطی هستیم که باید در مقابل دشمنان خارجی قوی باشیم، اخیرا پشت سر هم عده ای از نمایندگان محترم مدام وزرا را استیضاح می کنند، وزرا بی اشکال نیستند، اما این که در این شرایط بخواهیم وزرا را استیضاح کنیم آن هم وزرایی که در چشم دشمنان هستند، این درست نیست.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که دولت بی اشکال نیست، اما در این شرایط حساس نباید تضعیف شود، اظهار داشتند: خوب است نمایندگان محترم اشکالات و انتقادات را مطرح کنند، ولی از این همه استیضاح صرف نظر کنند. امیدواریم نمایندگان عزیز دنبال کننده استیضاح، شرایط خاص و حساس کشور را در نظر بگیرند.

captcha