ابراز همدردی آیت الله العظمی مکارم شیرازی با حادثه دیدگان پلاسکو/ اتفاقات مشابه کشور را تهدید می کند؛ مسؤولان به فکر چاره باشند

ابراز همدردی آیت الله العظمی مکارم شیرازی با حادثه دیدگان پلاسکو/ اتفاقات مشابه کشور را تهدید می کند؛ مسؤولان به فکر چاره باشند


به همه عزیزانی که در این راه صدمه دیده اند از جمله مجروحان و بازماندگان شهدا تسلیت می گوییم و دعا می کنیم خدای متعال مشکلات این عزیزان را حل کند.‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با ابراز تاسف از وقوع حادثه هولناک آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان تجاری پلاسکو در تهران، با حادثه دیدگان ابراز همدردی کردند.

ایشان حادثه رخ داده را حادثه ای دردناک توصیف و تصریح کردند: در این رخداد شماری از آتش نشانان عزیز و جان بر کف جان خود را از دست داده اند؛ عده ای نیز مصدوم شده اند و سرمایه های زیادی از بین رفته است.

معظم له اظهار داشتند: به همه عزیزانی که در این راه صدمه دیده اند از جمله مجروحان و بازماندگان شهدا تسلیت می گوییم و دعا می کنیم خدای متعال مشکلات این عزیزان را حل کند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی نکاتی را نیز خطاب به مسؤولان بیان و تاکید کردند: مسؤولان علاوه بر این که ابراز همدردی می کنند باید به فکر جبران خسارات حادثه دیدگان باشند.

ایشان خواستار اتخاذ تدابیری مناسب از سوی مسؤولان برای پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی در ساختمان های مشابه شد و فرمودند: بی احتیاطی به هیچ وجه درست نیست. در این حادثه شنیده شد که کپسول های آتش نشانی مستقر در ساختمان خالی بوده است.

معظم له بر لزوم اصلاح و بازسازی بافت های فرسوده تاکید و تصریح کردند: بافت های فرسوده بایستی بازسازی و مکان هایی که قابل استفاده نیست تخریب شود، این حادثه در نوع خود کم سابقه و یا بی سابقه بود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم در پایان به همراه حاضران برای جان باختگان این حادثه، دعا و برای شفای عاجل مصدومان این حادثه سوره حمد قرائت کردند.  

captcha