امروز پرده بدعهدی و زورگویی آمریکا کنار رفته است/ در دنیای کنونی باید قوی بود

امروز پرده بدعهدی و زورگویی آمریکا کنار رفته است/ در دنیای کنونی باید قوی بود


امروز پرده ها کنار رفته و ثابت شده، غربی ها، چیزی جز زبان قدرت نمی فهمند؛ زبان قانون، زبان حقوق بین الملل، زبان مراکز جهانی از مسائلی است که غربی ها متوجه آن نخواهند شد.‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم به موضوع بدعهدی های آمریکا و برجام اشاره کردند و فرمودند: امروز پرده ها  کنار رفته و ثابت شده است که غربی ها چیزی جز زبان قدرت نمی فهمند؛ زبان قانون، زبان حقوق بین الملل، زبان مراکز جهانی از مسائلی است که غربی ها متوجه آن نخواهند شد.
ایشان اظهار داشتند: در حدود 70 سال گذشته عده ای درب باغ سبز تمدن غرب را دیده و می گفتند که آنان کم کم راه پیامبران را با حقوق بشر، دفاع از مظلوم، محیط زیست، حق حیوانات و ... طی می کنند تا وقتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ظهور کردند، پرونده آنان خوب باشد و حتی یکی از شخصیت ها که نامی از او نمی برم، کتابی به نام «راه طی شده» نوشته است.
ایشان ادامه دادند: حال که مسائل این دهه های اخیر را مشاهده کردیم، متوجه شده ایم که تمام آن قوانین و مصوبات، خط قرمزی به نام منافع نامشروع آنان دارد که اگر با این منافع برخورد کند، حقوق بشر و دموکراسی و ... معنایی نخواهد داشت.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشتند: نمونه آشکار مخالفت با حقوق بشر که اخیرا در جراید بیان شده، جریان فروش دومیلیارد دلاری سلاح از سوی انگلستان به عربستان سعودی است که همگان می دانند که در کجا خرج می شود؛ اما آنان می گویند که این کشور کار خلافی در یمن انجام نداده و کودک کشی و ویرانی از خود به جای نگذاشته است؛ چراکه وقتی پای فروختن سلاح به میان می آید، خط قرمز آنان به حساب آمده و تمام حقوق بشرها، دموکراسی ها و ... باید عقب نشینی کنند.
ایشان خاطرنشان کردند: تمام این قوانین و مراکز در مقابل خط قرمز آنان به نام منافع نامشروع، رنگ خود را می بازد؛ حتی سازمان ملل نیز با پول عربستان از حرف خود عقب کشیده و صفت کودک کشی را از این حکومت پاک می کند.
ایشان تصریح کردند: آیا در چنین دنیایی می توان با زبان قانون صحبت کرد؟ می توان با زبان عهدنامه و برجام سخن گفت؟؛ آنان گوش نمی کنند و می گویند پاره اش می کنیم.
معظم له بیان داشتند: مگر دولت جدیدی که سرکار می آید، نباید پایبند به تعهدات دولت قبلی باشد؟ حتی ملت های عقب افتاده هم به این قانون بین المللی پایبند هستند؛ اما این کشورها فقط با زبان زور سخن می گویند.
ایشان با تأکید بر اینکه باید قوی شد؛ چراکه در دنیای کنونی، ضعیف، پایمال می شود، اظهار داشتند: امروز حرف های مسخره زده و می گویند تمدید چیزی غیر از تحریم است و ادامه راه آن می باشد؛ در حالی که این مسائل مضحک است.
این مرجع تقلید ابراز داشتند: نباید اعتمادی به غربی ها؛ مخصوصا آمریکا کرد که برنامه های آنان افتضاح است و قلدری، دروغ گویی و عهدشکنی کار آنهاست.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود به روایتی از رسول اعظم صلّی الله علیه وآله وسلّم اشاره کردند و فرمودند: نبی مکرم اسلام صلّی الله علیه وآله وسلّم فرمودند: «رَحِمَ اللّه ُعَبْدا كانَتْ لأَِخيهِ عِنْدَهُ مَظْلِمَةٌ فى عِرْضٍ أَوْ مالٍ فَجاءَهُ فَاسْتَحَلَّهُ قَبْلَ أَنْ يُؤْخَذَ وَ لَيْسَ ثَمَّ دينارٌ وَ لا دِرْهَمٌ فَإِنْ كانَتْ لَهُ حَسَناتٌ اُخِذَ مِنْ حَسَناتِهِ وَ إِنْ لَمْ تَكُنْ لَهُ حَسَناتٌ حَمَلوا عَلَيْهِ مِنْ سَيِّئاتِهِ/ خدا رحمت كند بنده اى را كه حلاليت بطلبد از برادرى كه به آبرو يا مال او تجاوز كرده، قبل از آن كه (در قيامت) از او بازخواست كنند، آنجايى كه دينار و درهمى نباشد، در نتيجه اگر شخص كار نيكى داشته باشد از آن بردارند و اگر نداشته باشد، از گناهان مظلوم برداشته بر گناهان او بيفزايند».
ایشان با بیان این مطلب که اعتقاد به معاد، انسان را از گناهان دور می سازد، خاطرنشان کردند: یکی از آقایان می گفت که آیت الله العظمی بروجردی معاد را باور کرده بود؛ انسان فکر می کند که کار راحتی است؛ اما بسیار سخت است و در این صورت در ذره ذره اعمال انسان اثرگذار خواهد بود.
ایشان با بیان این مطلب که امروز برخی از مباحث در میان ما برعکس شده است، تصریح کردند: متأسفانه امروز اصل بر اتهام است و مگر اینکه ثابت کنند که برائت حاصل شده است.
معظم له در پایان بیان داشتند: احساس مسئولیت، باور معاد، پذیرش جبران خدا و ... از مباحثی است که ان شاءالله خداوند متعال به همه ما توفیق دهد.

captcha