نرم افزارهای جدید ویندوزی در عناوین و موضوعات مختلف در دسترسی عموم قرار گرفت

نرم افزارهای جدید ویندوزی در عناوین و موضوعات مختلف در دسترسی عموم قرار گرفت


نرم افزارهای ویندوزی مجموعه آثار معظم له و همچنین مجموعه سخنرانی های معظم له با موضوع شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و درس خارج فقه معظم له مبحث مضاربه تولید بخش فرهنگی دفتر در دسترس عموم قرار گرفت.‌

نرم افزارهای ویندوزی مجموعه آثار معظم له و همچنین مجموعه سخنرانی های معظم له با موضوع شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و درس خارج فقه معظم له مبحث مضاربه تولید بخش فرهنگی دفتر در دسترس عموم قرار گرفت.

معرفی نرم افزارها:

1- مجموعه آثار

اين برنامه كه مشتمل بر آثار حضرت آيت الله العظمى مكارم شيرازى به زبان عربى و فارسى مى باشد، دربردارنده موضوعات زیر است:
قرآن
فلسفه
فقه و اصول
احكام
فلسفه احكام
اخلاق
اعتقادى بهره و ربا
زندگى معصومين علیهم السلام
نهج البلاغه
دفاعيه ها و رديه ها
آزادى بردگان
حج
سوگندهاى قرآنى
دعا و زيارت

برخى از كتابهاى ارائه شده در اين برنامه، عبارت است از:
پرشكوه‏ترين مراسم عبادت و قربانی
پيام امام امير المؤمنين علیه السلام
حقيقى جديد درباره رمى جمرات
حديث غدير
حكومت جهانى مهدى عجل الله تعالی فرجه الشریف
آيات الولاية فى القرآن
الاتصال بالارواح
انوار الأصول
انوار الفقاهة
دروس فى عقائد الأسلامية

امكانات برنامه‏:
كتابخانه، قابليت اصلى برنامه است كه بخشهاى مهم آن شامل موارد ذيل است:
1. نمايش‏
در اين بخش، مى توان به تمام آثار موجود در برنامه دست پيدا كرد؛ به طورى كه متن كامل كتب موجود در نرم افزار و امكانات مربوط به هر بخش به نمايش گذاشته مى شود. انتخاب فهرست درختى و گزينشى و ارتباط دو سويه آن با متن را مى توان از ويژگيهاى مهم بخش نمايش برشمرد. استفاده از رنگهاى متمايز براى هر متن، انتخاب عنوان كتاب، جلد و صفحه، و گسترده كردن صفحه متن و فهرست، از ويژگيهاى بخش نمايش است. در قسمت نمايش همچنين مى توان به مقايسه دو متن به صورت همزمان و محدود كردن دامنه كتب، ابواب و سرفصلها اقدام نمود. براى آسان سازى امر پژوهش در هنگام مطالعه منابع، تعداد 10 عنوان از كتب لغت در اين بخش در اختيار محققان قرار گرفته است كه با استفاده از گزينه «لغتنامه» مى توان از آنها بهره برد.
2. جستجو
اين بخش، اين امكان را به كاربران مى دهد تا به صورت ساده و پيشرفته در عبارات و كلمات متون موجود در برنامه جستجو كنند. دستيابى به متون مورد نظر از طريق شماره جلد و صفحه، و ايجاد يا تغيير دامنه هاى شخصى براى جستجو، از ديگر قابليتهاى اين قسمت به شمار مى رود. ويژگى «الگوسازى» نيز از ديگر تواناييهاى بخش جستجو است كه با بهره گيرى از خطّ ورود، مى توان فهرست واژه هايى را كه داراى حروف مشخصى هستند، فراهم آورد.
3. قرآن‏
يكى ديگر از قابليتهاى اين برنامه، اختصاص بخش جداگانه‏اى جهت نمايش متن قرآن كريم و ترجمه فارسى آن مى باشد كه در دو قسمت «نمايش» و «جستجو» عرضه شده است. در قسمت نمايش،كاربر مى تواند به متن كامل قرآن به همراه ترجمه فارسى دسترسى پيدا كند. در قسمت جستجو نيز قابليت پژوهش در الفاظ قرآن كريم، به روشهاى گوناگون فراهم آمده است.
4. زندگی نامه:
در این نرم افزار زندگی نامه معظم له با موضوعات زیر قرار داده شده است:
آغاز پربرکت
حیات علمی
هجرت در جوانی
رسم دیرینه حوزه
رجعتی پس از هجرت
حوزه ای دیگر، درسی دیگر
حیات سیاسی
خدمات ارزنده

جهت دریافت نرم افزار کلیک کنید.

2- مجموعه سخنرانی معظم له با موضوع شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها

در این نرم افزار که به همت مرکز فرهنگی دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی مد ظله العالی گردآوری و تولید شده است، مجموعه سخنرانی های معظم له در ایام فاطمیه از سال 1384 الی 1392 می باشد. همچنین دو کتاب زهرا سلام الله علیها برترین بانوی جهان و آتش در خانه وحی که از تألیفات معظم له است به صورت PDF و با امکانات کامل کتاب خوان، ضمیمه نرم شده تا عاشقان و شیفتگان مکتب اهل بیت علیهم السلام بتوانند حداکثر استفاده را درباره شناخت سرور بانوان عالم حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها ببرند.

بخش های نرم افزار:
کتب و مقالات
فیلـــم
صوت

جهت دریافت نرم افزار کلیک کنید.

3- درس خارج فقه مضاربه معظم له

نرم افزار درس خارج فقه مضاربه که به همت بخش فرهنگي دفتر حضرت آيت الله العظمي مکارم شيرازي(دامت برکاته) گردآوری و تولید شده، مجموعه دروس معظم له است که در سال درسی 94-95 طی 143 جلسه تبیین گردیده است. در این نرم افزار صوت دروس به ترتیب موضوعات و تاریخ آن به همراه متن پیاده سازی شده درس و منابع و مآخذ آیات و روایات مورد بحث، وجود دارد.

امکانات:
برای دسترسی به فهرست دروس بر روی عبارت ورود کلیک نمایید.
درختواره موضوعی به تفکیک جلسات درسی و موضوع آن، صوت دروس را در اختیار کاربر قرار می دهد  
متن دروس به صورت Html  و تمام صفحه ارائه شده است. همچنین با توجه به طولانی بودن عناوین جلسات می توانید با نگه داشتن ماوس بر روی جلسه مورد نظر، عنوان کامل آن را مشاهده نمایید.
برای یادداشت برداری از متن درس می توانید با انتخاب قسمت دلخواه و کلیک راست ماوس این کار را انجام دهید
برای مشاهده منبع آیات و روایات کافیست ماوس را بر روی شماره درج شده در انتهای متن نگه دارید تا منبع آن نمایش داده شود. همچنین با کلیک بر روی آن فهرست منابع و مآخذ آن درس نمایش داده می شود.
برای بزرگ نمایی متن دروس کافیست با نگه داشتن کلید Ctrl و اسکرول ماوس به سمت بالا برای بزرگنمایی و به سمت پائین برای کوچک نمایی استفاده نمایید.
برای سهولت در استماع صوت درس، گزینه های کنترل پخش در قسمت پائین درختواره در دسترس کابران قرار داده شده است.

جهت دریافت نرم افزار کلیک کنید.

جهت مشاهده و دریافت سایر نرم افزارها کلیک کنید.

برچسب ها :
captcha