راهپیمایی اربعین خنجری در قلب وهابیت تکفیری است/ زوّار پایبند قوانین و مقررات باشند

راهپیمایی اربعین خنجری در قلب وهابیت تکفیری است/ زوّار پایبند قوانین و مقررات باشند


باید زیارت اربعین را به مکتب عالی تربیت تبدیل کنیم؛ تمام گناهان شان با آب توبه شست و شو داده شود، اخلاق رذیله را کنار بگذارند و تربیت شوند.‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی راهپیمایی بزرگ اربعین را خنجری در قلب وهابیت تکفیری و سرمایه ای ارزشمند برای مسلمانان و پیروان مکتب اهل بیت علیهم السلام دانست و بر لزوم پایبندی زوار به قوانین و مقررات تاکید کرد.

معظم له در جلسه درس خارج فقه خود که با حضور طلاب و روحانیان در مسجد اعظم قم برگزار شد، با استناد به روایاتی تصریح کردند: برخی بالاترین ارزش ها در زندگی را مال و ثروت می دانند و برای دستیابی به آن مرتکب هر کاری می شوند.

ایشان تصریح کردند: گاهی اوقات بین براداران برای تقسیم ارث و اموال پدر اختلافاتی ایجاد می شود؛ برخی حقوق نجومی می گیرند و آبروی خود، جامعه و حکومت را می برند؛ گاهی اوقات نیز دبیرکل سازمان ملل به دلیل پول های سعودی نام این رژیم را از لیست ناقضان حقوق کودکان حذف کردند و آبروی خود و سازمان ملل را می برد.

معظم له اضافه کردند: در آمریکا نیز وقتی عده ای از مردم این کشور خواستند از عربستان سعودی به دلیل نقش داشتن در حادثه انفجار برج های دوقلو شکایت کنند، عربستان تهدید کرد که پول های خود را از این کشور خارج می کند و آنها نیز این مساله را از دستور خارج کردند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفتند: انسان با شخصیت این کارها را نمی کند، مولا علی علیه السلام فرمود اگر تمام دنیا را به من بدهید تا پوست جویی را از دهان مورچه ای بگیرم این کار را نخواهم کرد.

ایشان خاطرنشان کردند: اگر ما پیرو مولا امیرمؤمنان علیه السلام هستیم باید بدانیم این وضعی که درجامعه هست، وضع علوی نیست، البته بسیاری نیز مقیدند و ارزش ها را فدای مسائل دنیوی نمی کنند.

معظم له در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت ایام اربعین حسینی، گفتند: بحمدلله امسال مراسم راهپیمایی اربعین باشکوه تر از هر سال برگزار می شود، شعاع اربعین تنها منحصر به شیعیان نیست، بلکه از اهل سنت و حتی غیر مسلمانان و مسیحیان نیز اربعین حسینی را در کربلای معلی هستند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تصریح کردند: این سرمایه ای بزرگ و خنجری در قلب وهابیت تکفیری است؛ با این حضور میلیونی آنها می فهمند القائات شان سودی ندارد و روز به روز بر عشق مردم به این مکتب و امام حسین علیه السلام اضافه می شود.

معظم له افزودند: آنها حماقت می کنند و می پندارند با عملیات تروریستی و انتخاری مردم دست از امام حسین علیه السلام بر می دارند و می توانند عشق مردم را کمرنگ کنند.

ایشان با تاکید بر بهره برداری حداکثری از فرصت اربعین، بیان کرد: باید زیارت اربعین را به مکتب عالی تربیت تبدیل کنیم، تمام گناهان شان با آب توبه شست و شو داده شود، اخلاق رذیله را کنار بگذارند و تربیت شوند.

حضرت آیت الله المظمی مکارم شیرازی افزودند: تمام زیارت نامه های ما حاوی درس های تربیتی است. در سجده آخر زیارت عاشورا نیز از خدا می خواهیم که ما را همراه با اصحاب امام حسین علیه السلام ثابت قدم بدارد تا در همان مسیر گام برداریم.

ایشان با اشاره به فراز معروف «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» تصریح کردند: امروز هم می توانیم یار و یاور امام حسین علیه السلام باشیم؛ آن حضرت و یاران با وفای ایشان از همه چیز شان در راه دفاع از حق و عزت اسلامی گذاشتند، امروز نیز ما باید با وظیفه شناسی و انجام درست وظایف، راه سیدالشهدا علیه السلام و یاران با وفای ایشان را طی کنیم.

معظم له مکتب سیدالشهدا علیه السلام را حاوی درس های بسیار دانستند و گفتند: امیدواریم همه زوار اربعین با سلامتی عازم شوند و به سلامتی برگردند، نکته مهم این است که کار خلاف مقررات انجام نشود، همه باید خود را متعهد بدانند در چارچوب قوانین و مقررات نسبت به زیارت اقدام کنند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی خاطرنشان کردند: علی رغم این که تاکید کردیم که نباید بدون گذرنامه و ویزا برای رفتن سفر اقدام کنند، اما متاسفانه باز هم تعدادی بدون در اختیار داشتن گذرنامه و ویزا اقدام کردند که به هیچ وجه کار درستی نیست.

برچسب ها :
captcha