رونمایی از نرم افزار اندروید «پیام امام امیرالمومنین علیه السلام»

رونمایی از نرم افزار اندروید «پیام امام امیرالمومنین علیه السلام»


با تلاش متخصصین، مجموعه ارزنده و گرانسنگ پیام امام امیرالمومنین علیه السلام که در شرح نهج البلاغه تالیف شده است در قالب نرم افزار اندروید رونمایی شد‌

بسمه تعالی

در طول تاریخ اسلام شروح متعدّدى بر نهج البلاغه نوشته شده، و علماى عالى قدرى چه در گذشته و چه در عصر ما براى تبیین و تفسیر و کشف گنجینه هاى آن کوشیده اند و خدمات پرارزشى انجام داده اند، ولى انصاف این است که نهج البلاغه هنوز دست نخورده است، هنوز مظلوم است و تلاش هاى فراوان دیگرى را مى طلبد.

مخصوصاً در عصر و زمان ما که عصر مشکلات پیچیده جوامع انسانى، عصر ظهور مکتب هاى مختلف فکرى، و عصر تهاجم بر اعتقادات و اخلاق و تقوا و فضیلت از سوى دنیاپرستان و جهانخواران است، تا راه را براى رسیدن به منافع آلوده و نامشروعشان هموار سازند، آرى در این عصر، نهج البلاغه تلاش و کوشش و کار بیشترى را مى طلبد. کار تحقیقاتى و گروهى براى یافتن راه غلبه بر مشکلات معنوى و مادّى و فردى و اجتماعى و مقابله با مکتبهاى ویرانگر فکرى و اخلاقى به وسیله آن.

به همین دلیل بعد از توفیقى که در «تفسیر نمونه» و «پیام قرآن» بحمدالله نصیب حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی مدظله و جمعى از یاران باوفا ایشان شد که سبب حرکت جدیدى دربارۀ کارهاى قرآنى و نفوذ بیشتر قرآن و تفسیر در مجامع علمى بلکه غالب خانه ها گردید، نوبت نهج البلاغه فرا رسید و کارى مشابه تفسیر نمونه روى آن انجام شد، بلکه با استفاده از تجربیات گذشته، کارى پخته تر و جالب تر صورت گرفت.

همچنین در راستای نشر معارف بر بستر فضای مجازی، متخصصان نرم افزار در مرکز فن آوری دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی مدظله نسبت به تولید نرم افزار اندروید این مجموعه اقدام کردند و پس از تلاشی تحسین برانگیز موفق به رونمایی از این نرم افزار شدند.

در این نرم افزار متن کامل مجموعه پیام امام امیرالمومنین علیه السلام حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی) با قابلیت های زیر وجود دارد:
1- ارائه سرفصل های کتاب
2- قابلیت جستجو در متون
3- قابلیت جستجوی پیشرفته (کل عبارت و یا عبارت به صورت عطفی و فصلی) در کل کتاب
4- قابلیت نشان گذاری مطالب و ایجاد فهرست مربوطه
5- قابلیت اشتراک گذاری مطالب
خواهشمند است هر گونه انتقاد و یا پیشنهاد خود در مورد این نرم افزار را از طریق رایانامه it@makarem.ir اعلام بفرمایید.

جهت دریافت نرم افزار کلیک کنید.

جهت مشاهده سایر محصولات کلیک کنید.

برچسب ها :
captcha