پیام حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(دامت برکاته) به مناسبت حادثه هولناک مسجد قندوز افغانستان

پیام حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(دامت برکاته) به مناسبت حادثه هولناک مسجد قندوز افغانستان


بی شک این حادثه خونبار جنایتی ضد بشری است که باید مسلمین جهان و مجامع بین المللی در برابر آن موضع قاطع و عملی اتخاذ کنند‌

بسم الله الرحمن الرحیم

اخبار هولناک و تکان دهنده انفجار مسجد قندوز در شمال افغانستان را دریافت کردم که مایه تأسف و تألم بسیار گردید. بی شک این حادثه خونبار جنایتی ضد بشری است که باید مسلمین جهان و مجامع بین المللی در برابر آن موضع قاطع و عملی اتخاذ کنند؛ تا کی باید شاهد فاجعه نسل‌کشی مردم افغانستان از سوی تکفیری هاى از خدا بی‌خبر باشیم؟!

امروز ابتدایی‌ترین حق مردم افغانستان به آسانی پایمال می‌شود که قویاً سؤال برانگیز است!!! حاکمیت موجود باید توجه کند برای حیثیت و اعتبار خود هم که شده، گروه های تکفیری و مسلح لجام گسیخته را مهار کند و در راه امنیت شهروندان بی پناه آن سرزمین مظلوم بکوشد و اگر نه آینده سیاهی ـ خدای ناکرده ـ در انتظار مردم مسلمان و عزیز آن سامان خواهد بود.

اینجانب این فاجعه غم‌بار را به مردم مصیبت زده افغانستان خاصه خانواده‌های داغدیده و بستگان داغدار قربانیان تسلیت می‌گویم و امیدوارم با توافقی ملی و تشکیل حاکمیت فراگیر در افغانستان دست فتنه‌جویان قطع گردیده و پایانی برای این مصیبت های جانکاه رقم بخورد؛ به یقین جنایتکاران این حادثه پاسخ کار خود را خواهند دید.

فَصَبْرٌ جَمِيلٌ وَاللَّهُ الْمُسْتَعَانُ عَلَى مَا تَصِفُونَ.

قم ـ حوزه علمیه
ناصر مکارم شیرازی
18مهر 1400

captcha