توصیه های مهم حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی به تولیت محترم جدید آستان قدس رضوی

توصیه های مهم حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی به تولیت محترم جدید آستان قدس رضوی


در تمامی فعالیت های آستان قدس رضوی باید با حساسیت و دقت مضاعف عمل شود، بویژه در مسائل مالی باید مراقبت های لازم صورت گیرد تا برخی مشکلات تکرار نشود‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار حضرت حجت الاسلام والمسلمین مروی با تبریک انتصاب شایسته وی به عنوان تولیت آستان قدس رضوی برای ایشان در این مسؤولیت سنگین و حساس آرزوی توفیق کردند.

ایشان حفظ و تقویت ارتباط و تعامل با مراجع عظام تقلید و علما را به تولیت آستان قدس رضوی توصیه کرد و با تبیین کارکردها و فعالیت های متنوع و متکثر آستان قدس رضوی، فرمودند: حضور سالیانه میلیون ها زائر در سال در حرم مطهر رضوی فرصت بسیار مغتنمی برای فعالیت های فرهنگی است، در زمان مرحوم آیت الله طبسی فعالیت های فرهنگی خوبی شروع شد و در دوره حجت الاسلام والمسلمین آقای رئیسی نیز توسعه خوبی پیدا کرد اما نباید به این مقدار بسنده کرد.

معظم له با تاکید بر این که کارهای فرهنگی را توسعه دهید، فرمودند: در تمامی فعالیت های آستان قدس رضوی باید با حساسیت و دقت مضاعف عمل شود، بویژه در مسائل مالی باید مراقبت های لازم صورت گیرد تا برخی مشکلات تکرار نشود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی توجه به فعالیت های مردمی و عام المنفعه و مشکلات محرومان را به تولیت محترم آستان قدس رضوی توصیه و بر لزوم خبر رسانی دقیق و کامل فعالیت های آستان قدس رضوی تاکید کردند.

توجه به حوزه های علمیه مشهد و رفع مشکلات حوزه های علمیه استان توصیه دیگر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی به تولیت محترم آستان قدس رضوی بود.

ایشان همچنین بر لزوم توجه به مناطق حاشیه ای شهر مشهد تاکید کرده و افزودند: سابقا در حاشیه مشهد مشکلاتی بود که با برنامه های متعدد و متنوع بحمدالله برطرف شد؛ ما هم در حاشیه شهر و در یک منطقه حساس اقدام به تاسیس مجموعه ای به نام ثامن الحجج(ع) که مرکب از حوزه علمیه، خانۀ اساتید، کتابخانه و مسجد می باشد، کردیم و در مسافرت اخیر به مشهد تصمیم گرفتیم تمام آن را به آستان قدس رضوی واگذار کنیم تا تکمیل نمایند و به بهره برداری برسانند، امیدوارم جنابعالی نیز عنایت خاصی به این موضوع داشته باشید .

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات مناطق سیل زده کشور، فرمودند: با همت و کمک مردم و مسؤولان به لحاظ تغذیه و کمک های اولیه توجه خوبی به سیل زدگان صورت گرفته؛ ولی باید برای ساخت مسکن و آینده آنها فکر مهمی کرد و کمک ها را نیز به همین جهت سوق داد.

معظم له بر لزوم بازنگری در محل احداث مسکن سیل زدگان تاکید کرد و فرمودند: باید از تجربه های تلخی که در این عرصه داریم، درس بگیریم و به هیچ وجه نباید در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها اجازه ساخت و ساز داده شود.

captcha