وهابیت آیین ساختگی و بدون ارتباط با اسلام است / مقدمات تزلزل وهابیت به زودی فراهم می‌شود

وهابیت آیین ساختگی و بدون ارتباط با اسلام است / مقدمات تزلزل وهابیت به زودی فراهم می‌شود


علمای اهل سنت خوشبختانه با صراحت در چچن اعلام کردند که وهابیت جزء مذاهب اهل سنت نیست و ما نیز می‌گوییم جزء مذهب ما هم نیست ، مقدمات تزلزل آنها نیز بحمدالله در حال فراهم شدن است و دنیا در حال بیدار شدن هستند که وهابی‌ها چه موجودات خطرناکی هستند‌

آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار داشتند: پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند: «اگر دوست داری قلبت نرم شود و از حالت سنگدلی و قساوت خارج و حاجت‌روا شوی، به یتیم محبت کن و او را نوازش ده و از غذایی که خودت می‌خوری در اختیار یتیم قرار بده».

ایشان خاطرنشان کردند: قساوت، سنگدلی و بی‌رحمی یکی از حالات بد قلب انسان است، مانند چیزی که داعش، امثال داعش و وهابی‌ها دارند، قرآن در مورد گروهی از بنی اسرائیل می‌گوید قلب این افراد مانند سنگ شده و از سنگ سخت‌تر است در حالی که سنگ‌ها نیز انعطافی نشان می‌دهند.

معظم له با بیان اینکه برخی اوقات قلب حالت نرمش دارد،‌ فرمودند: این انسان در برابر مناظر مختلف ناراحت‌کننده مانند مشاهده بیمار، معلول و ورشکسته انعطاف به خرج می‌دهد و به گریه می‌افتد و کمک می‌کند.

ایشان خاطرنشان کردند: قلب نوع اول مایه کشت و کشتار و خونریزی بوده و قلب حیوانات درنده است، قلب انسان از نوع دوم بوده که دارای انعطاف در برابر مسائل عاطفی است.

آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی با اشاره به ابعاد مختلف کمک به یتیم فرمودند:‌ یتیم غذای جسم و روح می‌خواهد، علاوه بر جسم، باید روح او نیز تغذیه شود، خدمت به یتیم دو جانبه است، دیگران بهره‌مند می‌شوند، قلب خود انسان نیز لطیف می‌شود و صفات انسانی در آن پرورش پیدا می‌کند و بر اساس سخن رسول خدا(صلی الله علیه و آله) حاجت روا خواهد شد.

ایشان عنوان کردند: یتیمان زیادی از جنگ تحمیلی باقی مانده، مردم باید مراقب باشند و به آنها غذای روح و جسم دهند، تکرار کار خیر روحیه انسان را پرورش می‌دهد و صفات اخلاقی را در انسان پایدار می‌کند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان اینکه برخی از مفتیان وهابی بیان کردند ایرانیان مسلمان نیستند، فرمودند: برخی پاسخ دادند اسلام محمد بن عبدالله(صلی الله علیه و آله) به جز اسلام محمد بن عبدالوهاب است، اسلام پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله( مملو از عواطف و محبت است ولی اسلام محمد بن عبدالوهاب اسلام خونریزی و کشتار است،‌ آتش‌می‌زنند و ویران می‌کنند.

ایشان خاطرنشان کردند: همه کسانی که در اسلام پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمد رسول الله(صلی الله علیه و آله) می‌گویند، برادر هستند،‌ ولی بر اساس اسلام محمد بن عبدالوهاب همه به جز وهابی‌ها کافر هستند.

آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی عنوان کردند:‌ بر اساس اسلام رسول خدا(صلی الله علیه و آله) اگر غیر مسلمانان با شما جنگ ندارند، باید محبت کرده و عدالت را رعایت کنید، اسلام محمد بن عبدالوهاب این است که دختران غیرمسلمانان و فرزندان آنها را در بازار می‌برند و به صورت برده می‌فروشند. ما چنین اسلامی را پذیرفته ایم نه اسلام شما.

ایشان یادآور شدند:‌ این اسلام شما اسلام نیست، علمای اهل سنت خوشبختانه با صراحت در چچن اعلام کردند که وهابیت جزء مذاهب اهل سنت نیست و ما نیز می‌گوییم جزء مذهب ما هم نیست پس همگی اجماع داریم که وهابیت جزء اسلام نیست.

معظم له با بیان اینکه وهابیت آیین ساختگی است و هیچ ارتباطی به اسلام ندارد، فرمودند: مقدمات تزلزل آنها بحمدالله در حال فراهم شدن است و دنیا در حال بیدار شدن هستند که وهابی‌ها چه موجودات خطرناکی هستند.

برچسب ها :
captcha