واکنش به برخی سخنان نامناسب علیه شورای عالی حوزه

واکنش به برخی سخنان نامناسب علیه شورای عالی حوزه


جوان گرایی منطق اسلام است اما باید معنای آن درست معلوم شود، باید مجالی برای تجربه اندوزی جوانان عزیز فراهم شود تا آنها برای مدیریت کلان تر آماده شوند‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی امروز در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، به برخی سخنان نامناسب علیه شورای عالی حوزه و اکنش نشان دادند.

معظم له گفتند: شنیده شده که در برخی از جلسات برخی افراد کم اطلاع، سخنان نامناسبی درباره شورای عالی حوزه گفته اند؛ توجه داشته باشید اعضای شورای عالی حوزه مورد تایید مراجع تقلید و رهبر بزرگوار انقلاب هستند؛ رهبری و مراجع حکم آقایان محترم شورا را برای عضویت امضا کرده اند، اگر کسی از سخنان نامناسبی درباره آن ها به کار ببرد یا چیز خلافی بگوید به مراجع و رهبر بزرگوار انقلاب توهین کرده است.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی افزودند: خدا رحمت کند حضرت امام رضوان الله تعالی علیه که می فرمودند: «کسانی که به مراجع اهانت کنند از ولایت خدا خارج می شوند و داخل ولایت شیطان می شوند».

معظم له تاکید کردند: باید کسانی که حرف هایی می زنند حواس شان را جمع کنند و مراقب باشند.

ایشان در ادامه به مساله مهم جوان گرایی اشاره کردند و گفتند: این روزها صحبت از جوان گرایی بسیار است، برخی معنای جوان گرایی را نمی دانند، معنای جوان گرایی این نیست که به یک جوان کم تجربه و یا بی تجربه پست کلیدی بدهیم؛ ابتدا باید مدیریت های کوچک تر را به جوان ها بدهند تا پرورش یابند و برای مدیریت های بالاتر آماده شوند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی اظهار داشتند: در منطق اسلام جوانان اهمیت فوق العاده ای دارند، بسیاری از اصحاب پیامبر اسلام و دیگر انبیای الهی و نیز اولیای الهی جوانان بودند.

معظم له افزودند: جوانان در پیروزی انقلاب و اداره جنگ نقش مهمی داشتند، اما این به معنای در اختیار گذاشتن پست های کلیدی به افراد کم تجربه نیست، بویژه در تصمیم گیری ها.

ایشان با تاکید بر این که نباید جوان گرایی را تفسیر نامناسب کرد، اظهار داشتند: جوان گرایی منطق اسلام است اما باید معنای آن درست معلوم شود، باید مجالی برای تجربه اندوزی جوانان عزیز فراهم شود تا آنها برای مدیریت کلان تر آماده شوند.

captcha