تبلیغ دین در عصر کنونی جهاد اکبر است

تبلیغ دین در عصر کنونی جهاد اکبر است


باید به تبلیغ دین اهمیت داد و دعا می کنیم داعیان الی الله روز به روز قوت و قدرت بیشتری گیرند و تاثیرگذاری سخنان شان بیشتر و بر عظمت و شکوه اسلام و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) افزوده شود‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با تسلیت ایام اربعین حسینی، توصیه هایی به مبلغان ارائه کرده و حضور مبلغان در شهرهای مختلف کشور به مناسبت های متعدد تبلیغی را از برکات حوزه های علمیه دانستند.
ایشان با اشاره به آیه 33 سوره فصلت، خاطرنشان کردند: این آیه شریفه بهترین مبلغان و داعیان الی الله را کسانی می داند که سه مساله را رعایت کنند، نخست دعوت شان به سوی خدا باشد و مردم را به خدا نزدیک کنند، دوم عمل صالح انجام دهند و رفتارشان مؤید اقوال شان باشد، سومین اصل این است که مبلغان الهی در برابر حق تسلیم باشند و آن را به رسمیت بشناسند.
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تصریح کردند: برخی در شان نزول آیه گفته اند که این آیه مربوط به بلال حبشی است؛ البته ایشان می تواند یک مصداق باشد که در آن فضا کار تبلیغی خود را انجام داد و صدای الله اکبر و اشهد ان لا اله الا الله را در فضای شرک آلود بیان کرد، اما مصداق آن تمام انبیا، اولیا و خطبا و علما را شامل می شود.
ایشان تاکید کردند: در آیه 34 سوره فصلت متممی برای این آیه ذکر شده است که مبلغان راه خدا در مقابل خشونت های بعضی از افراد عکس العمل خشن نشان ندهید، بدی ها را به نیکی پاسخ دهید و افراد را از این طریق به سوی خدا دعوت کنید.
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که در زمان ما شرایط عوض شده و مسائل سیاسی به تبلیغات دشمنان آمیخته شده است، یادآورشدند: امروزه تمام سیاست مداران کشورهای استکباری مبلغان ضد اسلام و شیعه شده اند، در قدیم این حرف ها نبود.
هجمه دشمنان سبب یاس ما نشود
معظم له با تاکید بر این که امروزه هجمه علیه دین اسلام و به ویژه مکتب اهل بیت(علیهم السلام) بسیار زیاد شده است، فرمودند: دشمنان و بدخواهان دین گاهی با ساخت فیلم ها، گاهی با انواع جسارت ها و توهین ها و گاهی با شبهه افکنی و برخی اوقات نیز با فحاشی در فضای مجازی و سایت ها به مقدسات اهانت و علیه دین و مکتب ما فعالیت می کنند.
ایشان با اشاره به این نکته که امروز هزاران سایت بر ضد اسلام و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) فعالیت می کنند و البته این هجمه نباید سبب یاس ما شود، خاطرنشان کردند: با وجود تبلیغات همه جانبه دشمنان و بدخواهان، اسلام و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) در اروپا و آمریکا در حال پیشرفت است و هر ساله شمار زیادی به دین اسلام می گروند.
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که نباید در برابر این هجمه ها حالت انفعالی به خود بگیریم، خطاب به مبلغان اظهار داشتند: باید شبهات را بدانیم، به آنها جواب دهیم، احکام اسلامی را تبیین کنیم.
ایشان با اشاره به این که تبلیغ در این زمان جهاد اکبر است، خاطرنشان کردند: باید به تبلیغ دین اهمیت داد و دعا می کنیم داعیان الی الله روز به روز قوت و قدرت بیشتری گیرند و تاثیرگذاری سخنان شان بیشتر و بر عظمت و شکوه اسلام و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) افزوده شود.
معظم له خاطرنشان کردند: با وجود اقداماتی که علیه شیعه انجام می دهند و با اقدامات تروریستی آنها را به شهادت می رسانند، اما همه مشاهده می کنند که چگونه مردم اعم از کودک و نوجوان و پیر و جوان، همه پیاده به سوی کربلای معلی می روند.
حضور 15 میلیون زائر در کربلای معلی پیام های بسیاری دارد
ایشان حضور 15 میلیون زائر و عزادار در کربلای معلی در ایام اربعین حسینی را دارای پیام های بسیار و نشانه عظمت امام حسین و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) دانسته و تاکید کردند: این مسائل ما و مبلغان را امیدوار می کند.
ایشان با تاکید بر این که باید مراقب بود فضای عزاداری امام حسین(علیهم السلام) با خرافات آلوده نشود، خاطرنشان کردند: متاسفانه عده ای دوست نادان و دشمن مغرض و دانا اصرار دارند که عزای امام حسین(علیهم السلام) را با خرافات آلوده کنند؛ همه باید مراقب باشند و نباید به عشق سیدالشهدا(علیهم السلام) کارهای خرافی و غیر عقلانی صورت گیرد، باید با منطق، استدلال و برخورد محبت آمیز آگاهی های لازم را به این افراد داد.

captcha