پیام معظم له به مناسبت روز تخریب قبور ائمه اهل ‌بیت (ع) در بقیع

پیام معظم له به مناسبت روز تخریب قبور ائمه اهل ‌بیت (ع) در بقیع


نه تنها قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) بلکه تمام آثار تاریخى مکه و مدینه را که هر کدام نشانه‌اى از عظمت اسلام و تاریخ گویاى مسلمین جهان بود به سبب افکار سفیهانه تخریب نمودند.‌

بسم الله الرحمن الرحیم

هشتاد و هشت سال پیش روز هشتم شوّال دست وهابیت نادان و بى‌خرد از آستین ظلم و ستمگرى درآمد و بارگاه ملکوتى و بسیار باشکوه ائمه هدى (علیهم السلام) در بقیع را با خاک یکسان کردند و قلوب صدها میلیون شیعه جهان و اهل سنّت محبّ اهل‌بیت (علیهم السلام) را جریحه دار نمودند.

نه تنها قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) بلکه تمام آثار تاریخى مکه و مدینه را که هر کدام نشانه‌اى از عظمت اسلام و تاریخ گویاى مسلمین جهان بود به سبب افکار سفیهانه تخریب نمودند.

این در حالى است که تمام جهانیان سعى دارند آثار تاریخى خود را که حکایت از ریشه‌دار بودن تمدّن آنها مى‌کند با هزینه‌هاى بسیارى نگهدارى کنند و براى تخریب آنها جرائم سنگینى قائلند ولى این نابخردان مهم‌ترین اثار تاریخى اسلام و تمدّن اسلامى را که قلوب مسلمین براى آن مى‌تپد به دست نابودى سپردند و جهان اسلام را از این گنجینه‌هاى گرانقدر محروم ساختند، و خسارت عظیمى به بار آوردند که با هیچ چیز قابل جبران نیست.

آنها با این میراث‌هاى اسلامى معامله ملک شخصى مى‌کنند و خیال مى‌کنند مکه و مدینه فقط به آنها تعلق دارد و هر کارى خواستند مى‌توانند با این مواقف اسلامى بکنند. جهان اسلام باید فریاد کشد و به آنها حالى کند که اینها ذخایرى است متعلق به تمام مسلمین جهان، در گذشته و حال و هیچ کس در هر مقامى باشد حق ندارد خودسرانه با آنها به صورت ملک شخصى عمل کند حتى مفتیان وهابى سعودى که فقط اطلاعات بسیار سطحى از مبانى اسلامى و کتاب و سنت دارند حق ندارند براى این امور تصمیم بگیرند و فتوا صادر کنند.

ما ضمن محکوم کردن شدید تخریب توهین‌آمیز تمام آثار اسلامى حرمین شریفین مخصوصآ قبور ائمه بقیع (علیهم آلاف الثناء والتحیة) به دست وهابیت گمراه، انتظار روزى را مى‌کشیم که مسلمین جهان بیدار شوند و حق مشروع خود را مطالبه کنند و اداره امور فرهنگى حرمین شریفین را به دست گروهى از نمایندگان بصیر تمام کشورهاى اسلامى بسپارند و دست وهابیت تندرو را از این مقدسات اسلامى کوتاه کنند و از همه محبان اهل‌بیت (علیهم السلام) در سراسر جهان مى‌خواهیم که روز هشتم شوال روز تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) را به سوگ بنشینند و خاطره آن را زنده نگهدارند.

و امیدواریم همان‌گونه که حرم امامین شریفین عسکریین (علیهما السلام) که به دست وهابیان تخریب شد به نحوى بسیار بهتر از گذشته در حال ساخت است حرم ائمه بقیع (علیهم السلام) نیز در آینده نزدیکى باشکوه‌تر از گذشته ساخته شود و مرهمى بر زخم‌هاى جانکاه محبان گذارده شود.

 13/6/ 1390

برچسب ها :
captcha