فعالیت برای تأمین سلامت جامعه، نوعی جهاد و خدمتی بسیار بزرگ است

فعالیت برای تأمین سلامت جامعه، نوعی جهاد و خدمتی بسیار بزرگ است


عده ای هستند که دوست دارند کار خیر انجام دهند اما گاهی مرکز قابل اعتمادی را پیدا نمی کنند، شما باید ثابت کنید که مجمع تان قابل اعتماد است؛ اگر مردم به کاری اعتماد پیدا کنند یقینا کمک می کنند‌

حضرت آیت‌ الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار اعضای مجمع خیرین سلامت کشور، با تقدیر از فعالیت های این مجمع، گفتند: کار شما یک کار بسیار پر ارزش و با اهمیت است.

ایشان کمک به افراد کم بضاعت بویژه در حوزه سلامت را دارای اهمیت فوق العاده و برخوردار از اجر فراوان دانست و گفت: کسانی که به هر طریقی بتوانند به بیماران کمک کنند و قدری از آلام شان بکاهند خدمت شان دارای ارزش زیادی است.

معظم له توجه خیرین به موضوع سلامت را مهم تلقی کردند و با بیان این که به وضع کنونی بسنده نکنید، گفتند: حرکت خیرین فعال در این عرصه منشا و خاستگاه دینی دارد، منتهی به وضع و مقدار کنونی بسنده نکنید.

ایشان با تاکید بر این که فعالیت های این مجمع باید به نحو شایسته اطلاع رسانی شود، گفتند: در دنیای امروز اطلاع رسانی حرف اول را می زند، سعی کنید به طرق مختلف این فعالیت ها را اطلاع رسانی کنید تا اقبال جامعه به عرصه سلامت بیشتر شود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی اضافه کردند: یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید، این است که تنها به بعد درمان توجه نکنید، در عرصه پیشگیری از بیماری نیز سرمایه گذاری داشته باشید؛ چراکه پیشگیری مقدم بر درمان است و در این راستا از ظرفیت رسانه ملی و دیگر رسانه ها نیز بهره بگیرید.

معظم له فعالیت در عرصه تامین سلامت را نوعی جهاد و ذخیره یوم المعاد ارزیابی و تصریح کردند: عده ای هستند که دوست دارند کار خیر انجام دهند اما گاهی مرکز قابل اعتمادی را پیدا نمی کنند، شما باید ثابت کنید که مجمع تان قابل اعتماد است؛ اگر مردم به کاری اعتماد پیدا کنند یقینا کمک می کنند.

امیدوارم دولت نیز به سهم خود به این برنامه کمک کند زیرا مسولیت اصلی متوجه دولت است هرچند در جامعه اسلامی همه افراد در مقابل یکدیگر مسئولیت دارند.

captcha