تجلیل از آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در کنفرانس وحدت اسلامی

تجلیل از آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در کنفرانس وحدت اسلامی


آیت الله العظمی مکارم شیرازی به عنوان برجسته ترین  شخصیت جهان اسلام در عرصه ی وحدت و تقریب مذاهب در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی مورد تجلیل قرار گرفت‌

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛اختتامیه سی ویکمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران،با تجلیل از شخصیت های برجسته جهان اسلام در زمینه ی وحدت اسلامی همراه بود.

آیت الله اراکی،دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این کنفرانس گفت: نخستین شخصیتی که در این همایش مورد تجلیل قرار می گیرد، آیت الله العظمی مکارم شیرازی است که بیش از 70 سال عمر شریف خود را صرف تلاش علمی در زمینه کلام، تفسیر، حدیث، فقه و... کرده است و از سال‌های دور در مقابل شبهات دشمنان علیه اسلام ایستادند و این تلاش را تا امروز با قدرت ادامه می دهند.

وی تصریح کرد: شاید کمتر کسی در جهان اسلام را بیابیم که تا این همه سال، این چنین با قدرت در عرصه دفاع از حریم قرآن و اسلام پایمردی داشته باشد.

آیت الله اراکی بیان کرد: شخصیت دوم، امام شیخ احمد الطیب است که در سال های اخیر، تلاش های خوبی در عرصه تقریب بین کشورهای اسلامی داشته که در این همایش از ایشان نیز تجلیل می شود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: علامه بدرالدین حسون، مفتی اعظم جمهوری سوریه، از دیگر شخصیت هایی است که در این کنفرانس، از وی به دلیل تلاش های اثرگذارش در عرصه های مختلف روشنگرانه عالم اسلامی تجلیل می‌شود.

وی گفت: شخصیت چهارمی که در این همایش مورد تجلیل قرار می گیرد، دکتر فردوس العوادی است که از تلاش 50 ساله وی در عراق در زمینه وحدت اسلامی تجلیل به عمل می آید.

captcha